"Διπλό" στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος

Με γκολ του Χατζηϊσαΐα στο 91ο λεπτό, η ομάδα του Περιστερίου επικράτησε με 0-1 του Αστέρα Τρίπολης και προσπέρασε στην 3η θέση τον Ολυμπιακό

Με... buzzer beater του Χατζηισαΐα, οι Περιστεριώτες πέρασαν από την Τρίπολη με 0-1 και ανέβηκαν στην τρίτη θέση περιμένοντας το αποτέλεσμα του Ολυμπιακού με τον Πανιώνιο την Κυριακή.

Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, που ο Αστέρας κατάφερε να κυριαρχήσει μόνο στα... σημεία στο β' μισό του 45λέπτου, μπήκε καλύτερα στο β' μέρος, έψαξε πιο ζωηρά το γκολ συγκριτικά με τους ακίνδυνους σε αυτό το χρονικό διάστημα γηπεδούχους και δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα και συγκεκριμένα στο 91ο λεπτό.

Από κόρνερ του Γιαννούλη, ο υψηλόσωμος κεντρικός αμυντικός ακούμπησε την μπάλα όσο έπρεπε για να τη στείλει στα δίχτυα του Αθανασιάδη, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0, που «εκτόξευσε» τον Ατρόμητο. Συγκινητική στιγμή η αφιέρωση του γκολ από τον Χατζηισαΐα στον πατέρα του, που τον έχασε πέρυσι, δείχνοντας τον ουρανό.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Σ. Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Καλτσάς (74' Κυριακόπουλος), Τσιλιανίδης (61' Ζααντί), Μανιάς (77' Δουβίκας).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Ντ. Κάναντι): Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μπουσούλατζιτς, Σάκιτς (46' Ντάουντα), Μάντσον, Ντιγκινί (58' λ. τρ. Μπρούνο Φελίπε), Βασιλακάκης, Ουάρντα (94' Καρασαλίδης).