Αθλητισμός

Νεοφυτιάδης στο Γ. Καραϊσκάκης, Διαμαντόπουλος στο ΟΑΚΑ

Ο Νεοφυτιάδης Ι. από το σύνδεσμο Κορινθίας, ορίστηκε από την ΚΕΔ/ΕΠΟ για να διευθύνει την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Πανιώνιο, με βοηθούς τον Καρσιώτη από την Κορινθία και Παλαμίδα από την Αρκαδία.

Ο Νεοφυτιάδης Ι. από το σύνδεσμο Κορινθίας, ορίστηκε από την ΚΕΔ/ΕΠΟ για να διευθύνει την αναμέτρηση του Ολυμπιακού απέναντι στον Πανιώνιο, με βοηθούς τον Καρσιώτη από την Κορινθία και Παλαμίδα από την Αρκαδία.

Το παιχνίδι της ΑΕΚ κόντρα στη Ξάνθη θα διευθύνει ο Διαμαντόπουλος Α. (Αρκαδία) με βοηθό τον Ακριβό (Αθήνα) και Βεργέτη (Αρκαδία), με αμφότερα τα παιχνίδια να διεξάγονται την Κυριακή 18/02.

Στη Λαμία και στον αγώνα της ομώνυμης ομάδας απέναντι στον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ το ορίστηκε ο Ευαγγέλου Α. από το σύνδεσμο Αθηνών ενώ η διαιτητική τριάδα συμπληρώνεται από τον Τουμπακάκη εξίσου από το σύνδεσμο Αθηνών με τον Καμπούρη από την Εύβοια.

Στη κρίσιμη όσων αφορά το μέλλον του αναμέτρηση ο Πλατανιάς θα υποδεχτεί στα Περιβόλια τον ΠΑΣ Γιάννινα με άρχοντα του παιχνιδιού τον Μάνταλο (Καββάλα) ενώ την εκτός έδρας εξόρμηση του Ατρομήτου στη Τρίπολη θα διευθύνει ο Κουτσιάυτης από την Άρτα.

Κέρκυρα - Αππόλων Σμύρνης έχει κληθεί να σφυρίξει ο Κομίνης από το σύνδεσμο Θεσπρωτίας ενώ στη Λειβαδιά για την αναμέτρηση της τοπικής ομάδας απέναντι στον Παναιτωλικό θα βρίσκεται ο Βάτσιος από τη Δυτική Αττική.

Τέλος, στο τελευταίο παιχνίδι της 22ης αγωνιστικής για το πρωτάθλημα της Super League το οποίο και θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 19/02 ανάμεσα σε Λάρισα και Παναθηναϊκό θα διευθύνει ο Στυλιαράς από το σύνδεσμο Αιτωλοακαρνανίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Σάββατο 17/02

ΑΟ Κέρκυρας - Απόλλων Σμύρνης (Γηπ. Κέρκυρας, 15:00): Κομίνης, Αλεξέας, Μπαλτάς, Τζήλος

Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος (Θεόδωρος Κολοκοτρώνης, 17:15): Κουτσιάυτης, Τάτσης, Πασχάλης, Μπλάνας

Λαμία - ΠΑΟΚ (ΔΑΚ Λαμίας, 19:30): Ευαγγέλου, Τουμπακάρης, Καμπούρης, Αρετόπουλος

Κυριακή 18/02

ΑΕΚ - Ξάνθη (ΟΑΚΑ, 17:15): Διαμαντόπουλος, Ακριβός, Βεργέτης, Τσαμούρης

Λεβαδειακός - Παναιτωλικός (Δημ. Στ. Λειβαδιάς, 17:15): Βάτσιος, Πάτρας, Νικολαΐδης, Ζαχαριάδης

Ολυμπιακός - Πανιώνιος (Γ. Καραϊσκάκης, 19:30): Νεοφυτιάδης, Καρσιώτης, Παλαμίδας, Γιαννουλάκης

Πλατανιάς - ΠΑΣ Γιάννινα (Δημ. Στ. Περιβολίων, 19:30): Μάνταλος, Καρατζίκας, Κουράκης, Τζοβάρας

Δευτέρα (19/02)

ΑΕΛ - Παναθηναϊκός (AEL FC ARENA, 19:30): Στυλιάρας, Δίπλαρης, Κολοσιώνης, Αγγελάκης

Σχόλια