Ήττα και τέλος το σερί για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό

Την ήττα με 2-0 από τον Απόλλωνα Λάρισας γνώρισε ο ΑΟΧ/Κισσαμικός στο Αλκαζάρ και το σερί των 5 συνεχόμενων νικών έλαβε τέλος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο γήπεδο και μόλις στο 11' κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Ο Μαυριας εκτέλεσε το φάουλ, και ο Ανδρέου με κεφαλιά έκανε το 1-0 για την ομάδα της Λάρισας.

Ο ΑΟΧ/Κισσαμικός προσπάθησε να μπει εκ νέου στο παιχνίδι ωστόσο οι προσπάθειες του Λέο στο 17' και του Σελινιωτάκη στο 26' δεν είχαν ευτυχή κατάληξη για να έρθει το 2-0 λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο 40' ο Μαυριάς με ασύλληπτο σουτ από μακρινή απόσταση διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του και κλείδωσε ουσιαστικά τη νίκη.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν αλλά τα σουτ των Χαλκιαδάκη στο 60' και Ζιούλη δύο λεπτά αργότερα κατέληξαν στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, ενώ ο Παντελάκης στο 78' δε μπόρεσε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή από κοντινή απόσταση.

Απόλλων Λάρισας (Νίκος Θεοδοσιάδης): Παϊτέρης, Κακάμης (74' λ.τρ. Ιβανίδης), Παπαζαχαρίας, Β. Ανδρέου, Κουρτεσιώτης (90+1' Δημολιός), Αγρόδημος, Χατζής, Μαυριάς, Τσιλούλης, Κανούλας, Καρακατσάνης (67' Σουλίδης).

Α.Ο. Χανιά/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Σάλιακας, Παντελάκης, Ζιούλης, Φουάσης, Σελινιωτάκης, Γκίνη (77' Τασιούλης), Ξύδας, Αποστολίδης, Χαλκιαδάκης, Λέο (61' Νικόλτσης).

Πηγή φωτογραφίας: INTIME