Αθλητισμός

Την επιστροφή στις νίκες θέλει σήμερα η Μεσαρά

Δράση σε όλες τις Εθνικές κατηγορίες βόλεϊ με έντονο το κρητικό ενδιαφέρον

Την Πετρούπολη υποδέχεται σήμερα στις 16:00 στο κλειστό των Μοιρών η Μεσαρά στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Pre League βόλεϊ των γυναικών.
 

Τα κορίτσια του Παναγιώτη Ιωάννου θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα απέναντι σε μία ομάδα που φιγουράρει στις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

 
Αναλυτικά, το πρόγραμμα:
 
 

Σάββατο 10/2/2018
 

Μοιρών 16.00 Μεσσαρά Κρήτης - ΓΣ Πετρούπολης (Γιαννόπουλος-Αγγελίδης Κάραλη)

 
Χαλκιοπούλειο 18.00 ΑΟ Λαμίας 2013 - ΑΟ Ηλυσιακός

 
Βριλησσίων 20.00 ΦΟ Βριλησσίων - ΓΣ Πανιώνιος

 
Στ. Βενέτης 16.00 ΑΟ Αιγάλεω - ΧΑΝΘ

 
Γ. Γεννηματάς 19.00 Θέτις Βούλας - Απόλλων Πατρών

 
Κυριακή 11/2/2018

 
Ζηρίνειο 17.30 Ζηρίνειος ΑΟΝ - ΑΕΚ Αθηνών

 
 
 Εντός ΟΦΗ και ΣΦΠΧ
 

Με τη 13η αγωνιστική συνεχίζεται το πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ των ανδρών. Ο ΟΦΗ υποδέχεται σήμερα στις 16:00 στο ΒΑΚ τον Πανιώνιο με στόχο τη νίκη, ενώ ο ΣΦΠ Χανίων υποδέχεται αύριο στις 16:00 στο ΕΑΚ Χανίων τον Απόλλωνα Πατρών.
 

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:
 

Σάββατο 10/2/2018

 
Βαρδινογιάννειο 16.00 ΟΦΗ - ΓΣ Πανιώνιος (Καραπουλάκης-Αμαργιανιτάκης)

 
Κάντζας 18.00 ΑΟ Παλλήνη - ΑΟ Καλαμάτα 80

 
Ολυμπιάδος 18.00 Ολυμπιάδα Πατρών - ΑΣ Πανερυθραϊκός

 
Κυριακή 11/2/2018

 
Απόλλων 20.00 Απόλλων Αθηνών - Κέρκης Σάμου

 
ΕΑΚ Χανίων 16.00 ΣΦΠ Χανίων - Απόλλων Πατρών (Τραχαλάκη-Πετακάκη)

 
 
Εκτός έδρας ο ΟΠΕΡ

 
Στο πρωτάθλημα της Α2 βόλεϊ των γυναικών, ο ΟΠΕΡ αντιμετωπίζει σήμερα στις 16:00 την Ηλιούπολη εκτός έδρας στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής.

 
Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

 
Σάββατο 10/2/2018

 
Αγ. Παρασκευής 19.00 ΑΕ Αγ. Παρασκευής - ΑΟΝ Αμαζόνες ς

 
Βύρωνα 18.00 Ένωση Βύρωνα - ΓΣ Μεσσηνιακός
 

Α΄ Ηλιούπολης 16.00 ΑΣ Ηλιούπολης - ΟΠ Ρεθύμνου (Προκοπίου-Δαλέκου)
 
 
 
 

Παίζουν και στην Κρήτη
 

Δράση υπάρχει και στα περισσότερα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΚ το διήμερο.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα έχει ως εξής:
 
 

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/2/2018                                                                            
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ-ΣΦΠΧ     ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ        14:30   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       Ν.ΟΠΕΡ-ΣΟΥΔΑ2              ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 12:00   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΑΚΡΩΤΗΡ1-ΚΥΔΩΝ1       ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ    17:00   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΑΚΡΩΤΗΡΙ2-ΚΥΔΩΝ2      ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ    15:00   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ1-ΣΟΥΔΑ1              ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ        18:30                   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΑΕΤΟΣ-ΑΡΚΑΔΙ1               ΚΛ.ΣΟΥΔΑΣ`       17:00                   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΓΕΙ-ΓΕΗ ΚΛ.ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ                16:00   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΓΕΗ1    ΚΛ.ΛΙΝΤΟ            20:00                   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΑΘΛΕΣΗ2-ΓΙΟΥΧΤΑΣ        ΚΛ.ΛΙΝΤΟ            12:00                   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΠΗΓΑΣΟΣ-ΜΕΣΣΑΡΑ       ΚΛ.ΛΙΝΤΟ            14:00                   
 

ΠΑΙΔΩΝ               ΣΦΠΧ-ΓΕΗ2         ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ        16:30                   
 

ΠΑΙΔΩΝ               ΟΦΗ-ΑΡΚΑΔΙ     ΚΛ.ΒΑΚ 18:00                   
 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΓΕΗ1-ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ       ΚΛ.ΛΙΝΤΟ            16:00   
 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΑΘΛΕΣΗ2-ΓΡΥΠΑΣ1         ΚΛ.ΛΙΝΤΟ            9:00      
 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               Ν.ΟΠΕΡ1-ΣΟΥΔΑ2            ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 10:00                   

 
ΚΥΡΙΑΚΗ              11/2/2018                                                                           
 

ΓΥΝΑΙΚΩΝ           ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΑΚΡΩΤΗΡΙ      ΚΛ.ΑΡΧΑΝΩΝ    17:00   

 
ΓΥΝΑΙΚΩΝ           ΓΕΗ-ΠΗΓΑΣΟΣ    ΚΛ.ΛΙΝΤΟ            14:00   

 
ΓΥΝΑΙΚΩΝ           ΣΟΥΔΑ-ΣΦΠΧ     ΚΛ.ΣΟΥΔΑΣ         19:00   

 
ΓΥΝΑΙΚΩΝ           ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ-ΑΡΚΑΔΙ ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ        18:00   

 
ΕΦΗΒΩΝ              ΗΡΟΔΟΤΟΣ-ΟΠΕΡ            ΚΛ.ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΟΥ           18:00   

 
ΕΦΗΒΩΝ              ΓΕΗ-ΛΑΤΩ           ΚΛ.ΛΙΝΤΟ            10:00   

 
 ΕΦΗΒΩΝ             ΣΦΠΧ-ΓΕΙ             ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ        13:00   

 
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ-ΑΘΛΕΣΗ1           ΚΛ.ΒΑΚ 13:00   

 
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΑΡΗΣ-ΗΡΟΔΟΤΟΣ            ΚΛ.ΓΟΥΡΝΩΝ     15:00   
 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΓΕΗ2-ΓΡΥΠΑΣ2   ΚΛ.ΒΑΚ 9:00                      
 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΓΙΟΥΧΤΑΣ-ΜΕΣΣΑΡΑ       ΚΛ.ΑΡΧΑΝΩΝ    19:00   
 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΠΗΓΑΣΟΣ2-ΓΕΙ   ΚΛ.ΛΙΝΤΟ            12:00                   

 
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΟΦΗ-ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ              ΚΛ.ΒΑΚ 11:00                   

 
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΑΚΡΩΤΗΡΙ1-ΑΝΕΜΟΣ1  ΚΛ.ΑΚΡΩΤΗΡΙ    11:00     Ι             

 
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΚΥΔΩΝ2-ΑΕΤΟΣ2              ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ        9:00                      
 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ               ΣΦΠΧ-ΚΥΔΩΝ1  ΚΛ.ΧΑΝΙΩΝ        11:00                   
 

ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΧΕΡΡΟΝΑΣΙΟΣ-ΑΘΛΕΣΗ1              ΚΛ.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ           
 


ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       ΑΡΚΑΔΙ2-ΟΠΕΡ ΚΛ.ΡΕΘΥΜΝΟΥ 13:00   
 
 
 

Σχόλια