Η αγωνιστική δράση του διημέρου του ΕΚΟ All Star Game ΄18 αρχίζει σήμερα με την πραγματοποίηση του All Star Game Ο.Σ.Ε.Κ.Α. και του αγώνα Rising Stars – All Time Stars.
Νωρίτερα θα πραγματοποιηθεί μια σειρά εκδηλώσεων στο πλαίσιο του διημέρου.
Σεμινάριο προπονητών, επίσκεψη στον Σύλλογο Φίλων Ατόμων με Ειδικές Ανάγκες «ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ», δράση στο περίπτερο του ASG’18 και επίσκεψη του Mobile School της PRAKSIS.
Το αγωνιστικό πρόγραμμα έχει ως εξής:
16.00 ΕΚΟ ALL STAR GAME: ALL STAR GAME Ο.Σ.Ε.Κ.Α. (Ομοσπονδία Σωματείων Ελλήνων Καλαθοσφαιριστών με Αμαξίδιο)
18.00 ΕΚΟ ALL STAR GAME: RISING STARS – ALL TIME STARS
Οι συνθέσεις των ομάδων…
RISING STARS
Κωνσταντίνος Μήτογλου (Παναθηναϊκός Superfoods)
Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (ΠΑΟΚ)
Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ)
Γιώργος Τσαλμπούρης (Κολοσσός H Hotels)
Βασίλης Τολιόπουλος (Ολυμπιακός)
Μιχάλης Λούντζης (Τρίκαλα BC Aries)
Βασίλης Χρηστίδης (Άρης)
Σωτήρης Μπιλλής (Κολοσσός H Hotels)
Θόδωρος Καρράς (ΠΑΟΚ)
Δημήτρης Φλιώνης (Άρης)
Θωμάς Κώττας (Ρέθυμνο Cretan Kings)
Βασίλης Μουράτος (Γυμναστικός Λάρισας Φάρος)
ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: Μάκης Γιατράς (Προμηθέας), Γιάννης Καστρίτης (Κύμη)
MANAGERS: Τέλης Ζουρνατζίδης (ΠΑΟΚ), Δημήτρης Καρβέλας
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Παναγιώτης Χαλκιόπουλος (Προμηθέας)
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Παναγιώτης Ανδρουτσόπουλος (Κόροιβος)
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Ανδρέας Μαραμένος (Προμηθέας)
ΙΑΤΡΟΣ: Ανδρέας Παπαδόπουλος
ALL TIME STARS
Νίκος Χατζής
Μιχάλης Κακιούζης
Δημήτρης Παπανικολάου
Κώστας Τσαρτσαρής
Δήμος Ντικούδης
Αντώνης Φώτσης
Κώστας Χαραλαμπίδης
Νίκος Αργυρόπουλος
Δημήτρης Διαμαντίδης
Νίκος Χατζηβρέττας
Νίκος Βετούλας
Γιώργος Καλαϊτζής
Γιάννης Μολφέτας
Φραγκίσκος Αλβέρτης
Γιάννης Γιαννούλης
Λάζαρος Παπαδόπουλος
Ευθύμης Ρεντζιάς
Θοδωρής Παπαλουκάς
Ντούσαν Βούκσεβιτς
Μιχάλης Υφαντής
ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ: Μπάνε Πρέλεβιτς (ΠΑΟΚ), Τάκης Πετρόπουλος
MANAGERS: Γιωργος Χηνας (ΑΕΚ), Μάρκος Κολώκας (Πανιώνιος Βίκος Cola)
ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ: Μάνος Παπαμανώλης (Λαύριο Megabolt)
ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ: Παναγιώτης Βασιλείου (ΠΑΟΚ)
ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΣ: Πάρης Δερμανης (Παναθηναϊκός Superfoods)
ΙΑΤΡΟΣ: Αναστάσιος Τοκης
Στην έναρξη του αγώνα θα πραγματοποιηθεί ο διαγωνισμός τριπόντων & στο ημίχρονο ο διαγωνισμός καρφωμάτων. Θα συμμετέχουν οι:
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΤΡΙΠΟΝΤΩΝ ΝΕΩΝ
Βασίλης Τολιόπουλος (Ολυμπιακός)
Βασίλης Μουράτος (Γυμναστικός Λάρισας Φάρος)
Γιώργος Τσαλμπούρης (Κολοσσός H Hotels)
Δημήτρης Φλιώνης (Άρης)
Αντώνης Κόνιαρης (ΠΑΟΚ)
Πέτρος Κατσουλάκος (2ο ΓΕΛ Πάτρας)
*Ο νικητής του διαγωνισμού θα συμμετάσχει την Κυριακή στον διαγωνισμό τριπόντων των ανδρών
ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΚΑΡΦΩΜΑΤΩΝ ΝΕΩΝ
Κώστας Μήτογλου (Παναθηναϊκός Superfoods)
Γιώργος Τσαλμπούρης (Κολοσσός H Hotels)
Βασίλης Χαραλαμπόπουλος (ΠΑΟΚ)
Διονύσης Σκουλίδας (Κόροιβος)
Αντώνης Φώτσης (Ηλυσιακός)
Η είσοδος για τους αγώνες του Σαββάτου (10/2), το All Star Game Ομοσπονδίας Σωματείων Ελλήνων Καλαθοσφαιριστών με Αμαξίδιο (ώρα έναρξης τις 16:00) και το All Star Rising Stars – All Time Stars (18:00), θα είναι ελεύθερη.
Η γενική είσοδος για τις εκδηλώσεις της Κυριακής (11/2) που θα αρχίσουν στις 17:00, με τον αγώνα Greek Stars – World Stars να ακολουθεί στις 18:00, έχει οριστεί στα 10 ευρώ.