Συνεχίζει να εντυπωσιάζει η Κ19 του ΟΦΗ (video)

Νίκησε με 2-0 την Παναχαϊκή

Με εντυπωσιακό τρόπο συνέχισε την πορεία της η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ, νικώντας 2-0 την Παναχαϊκή στο αντίστοιχο ντέρμπι της Football League.

Η αναμέτρηση του Σαββάτου ήταν... μονόλογος για τους ταλαντούχους ποδοσφαιριστές της ομάδας του Ηρακλείου, που κατέκτησε το "τρίποντο" με πρωταγωνιστή τον Βαγγέλη Νοικοκυράκη (πέτυχε και τα δύο γκολ).

Οι "ασπρόμαυροι" αγωνίστηκαν με την καθοδήγηση των Λευτέρη Πουπάκη και Πέτρου Μαρινάκη, λόγω της απουσίας του Βασίλη Κρασανάκη στο Ρέθυμνο για τη σχολή UEFA A'.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Καλαϊτζάκης έχασε καλή ευκαιρία από την παράλληλη πάσα του Κουράκη, όμως στο 35' ο Νοικοκυράκης ήταν εύστοχος. Από τη φάουλ του Λαγουδάκη κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ στην κίνηση έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ απείλησε αρχικά με το φάουλ του Σουρνάκη, που απέκρουσε ο Μπαμπούνης. Στο 73', από τη σέντρα του Ρουσσάκη, ο Νοικοκυράκης με διπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.