Επτά γκολ η Γιουβέντους, ισοπαλία η Μίλαν

Έφτασε τις επτά σερί νίκες στη Serie A η Γιουβέντους, επικρατώντας με 7-0 της Σασουόλο στο Τορίνο, έτσι πέρασε στην κορυφή και περιμένει γκέλα της Νάπολι το βράδυ.

Χατ-τρικ πέτυχε ο Γκονσάλο Ιγκουαΐν και μάλιστα ήταν το πρώτο του με τη φανέλα της "Γιούβε", ενώ δύο φορές σκόραρε ο Σάμι Κεντίρα και από μία οι Αλέξ Σάντρο και Πιάνιτς.

Η Μίλαν προηγήθηκε στο Ούντινε με γκολάρα του Σούσο (τρομερό μακρινό σουτ), αλλά η Ουντινέζε ισοφάρισε στο 76' με αυτογκόλ του Τζανλουίτζι Ντοναρούμα (1-1)!

Η Φιορεντίνα νίκησε 2-1 στην Μπολόνια, με τα δύο πρώτα γκολ του ματς να είναι αμφότερα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ και μάλιστα σε 4 λεπτά, ενώ η Ρόμα επικράτησε της Ελλάς στη Βερόνα με τέρμα του Τζενγκίζ Ουντέρ στο 1ο λεπτό.

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής:

Σαμπντόρια - Τορίνο 1-1 (11' Τορέιρα / 25' Άκουα)

Ίντερ - Κροτόνε 1-1 (23' Έντερ / 60' Μπαρμπέρις)

Βερόνα - Ρόμα 0-1 (1' Ουντέρ)

Αταλάντα - Κιέβο 1-0 (72' Μαντσίνι)

Μπολόνια - Φιορεντίνα 1-2 (44' Πούλγκαρ / 41' Βερτού, 71' Κιέζα)

Ουντινέζε - Μίλαν 1-1 (76' αυτ. Ντοναρούμα / 9' Σούσο)

Γιουβέντους - Σασουόλο 7-0 (9' Αλέξ Σάντρο, 24' και 27' Κεντίρα, 38' Πιάνιτς, 63', 74' και 83' Ιγκουαΐν)

Κάλιαρι - ΣΠΑΛ 2-0 (33' Τσιγκαρίνι, 78' Σάου)

Μπενεβέντο - Νάπολι (21:45)

Λάτσιο - Τζένοα (21:45)