Αθλητισμός

Πεντάρα ο Γιούχτας - Η εικόνα στην ΕΠΣΗ

Αναλυτικά η εικόνα του σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα του Ηρακλείου

Στο Ζαρό, εκεί όπου πριν λίγες αγωνιστικές ο ΠΑΝΟΜ είχε γνωρίσει την ήττα και γνώρισε πολύτιμο έδαφος, ο πρωτοπόρος Γιούχτας πέρασε... αέρα και επικρατώντας με 1-5 διατήρησε την διαφορά στην κορυφή της Α1 ΕΠΣΗ.

Αναλυτικά η εικόνα του σαββατοκύριακου στα τοπικά πρωταθλήματα του Ηρακλείου:

Α1 ΕΠΣΗ (18η)

ΛΙΝΤΟ - Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ      1-0

Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ - ΜΙΝΩΙΚΗ      1-0

ΤΥΛΙΣΟΣ - ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ            2-3

ΖΑΡΟΣ - ΓΙΟΥΧΤΑΣ                  1-5

ΦΑΙΣΤΟΣ - ΓΟΡΤΥΣ                  1-1

ΑΛΜΥΡΟΣ - ΜΟΙΡΕΣ                  1-1

ΡΩΜΑΝΟΣ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ            1-1

ΠΑΝΟΜ - Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ      3-1

ΕΛΠΙΔΕΣ - ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ      0-3

H ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΓΙΟΥΧΤΑΣ                  48

2.ΠΑΝΟΜ                  43

3.ΜΙΝΩΙΚΗ                  33

4.ΜΟΙΡΕΣ                  28

5.ΑΛΜΥΡΟΣ                  28

6.ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ            28

7.ΡΩΜΑΝΟΣ                  27

8.ΤΥΛΙΣΟΣ                  26

9.Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ      25

10.ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ      23

11.ΖΑΡΟΣ                  22

12.ΚΕΡΑΥΝΟΣ             20

13.ΓΟΡΤΥΣ                  19

14.Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ      18

15.Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ      17

16.ΦΑΙΣΤΟΣ                  13

17.ΛΙΝΤΟ                  13

18.ΕΛΠΙΔΕΣ                  3

Η ΕΠΟΜΕΝΗ (19η)

ΛΙΝΤΟ - Α.Ε.ΚΑΤΣΑΜΠΑ            

Π.Α.Ο.ΚΡΟΥΣΩΝΑ - ΤΥΛΙΣΟΣ      

ΜΙΝΩΙΚΗ - ΕΛΠΙΔΕΣ            

ΑΝΘΕΣΤΙΩΝ - ΖΑΡΟΣ            

ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ - ΦΑΙΣΤΟΣ      

ΓΙΟΥΧΤΑΣ - ΑΛΜΥΡΟΣ            

ΓΟΡΤΥΣ - ΡΩΜΑΝΟΣ            

ΜΟΙΡΕΣ - ΠΑΝΟΜ            

Α.Ο.ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ      

Α2 ΕΠΣΗ (17η)

Ν. ΗΡΟΔΟΤΟΥ - ΠΟΡΟΣ                  0-2

Ε.Γ.Ο.Η - ΔΙΑΣ                              1-2

ΔΩΡΙΕΑΣ - ΡΑΥΚΟΣ                        2-1

Ν. ΕΡΓΟΤΕΛΗ - Α.Ο.ΚΑΜΙΝΙΩΝ      4-0

ΑΘΛΟΠΟΛΙΣ - ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ            2-4

Ο.Φ. ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ - ΡΟΥΒΑΣ      2-1

ΤΡΙΤΩΝΙΑ - ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΙΠΙΔΙΤΟΥ      2-1

ΑΣΗΜΙ - ΔΟΞΑ ΓΑΛΙΑΣ                  3-0

B1 ΕΠΣΗ (15η)

ΚΑΝΑΡΙΑ ΕΡΓΟΤΕΛΗ - ΒΟΝΗ            1-1

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΤΣΑΛ.      αναβλ.

ΟΜΟΝΟΙΑ ΚΑΛ. - ΓΑΡΙΠΑ                  1-2

ΔΟΞΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΜΟΧΟΣ            3-2

ΔΙΑΓΟΡΑΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ                  3-2

ΠΗΓΑΣΟΣ - ΧΑΡΑΥΓΗ                  0-4

ΓΟΥΒΩΝ ΠΑΟ - ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΙΚΗΣ      3-0

B2 ΕΠΣΗ (15η)

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2-7

ΔΑΜΑΣΤΑ - ΠΑΛΙΑΝΗ 2008            5-0

ΔΕΙΛΙΝΩΝ ΠΑΟ - ΘΕΡΙΣΟΣ 1978      1-2

Ο.Φ.Η. 94 - ΡΟΚΑ                        1-0

ΜΕΤΑΞΟΧΩΡΙ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ            1-4

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ - ΝΕΟΙ ΑΛΜΥΡΟΥ      1-4

Ρεπό: ΑΣΙΤΕΣ

Γ' ΕΠΣΗ (14η)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΜΕΣ. - ΙΝΙ            2-4

ΧΕΙΜΑΡΟΣ - ΚΟΥΝΑΒΟΙ            3-0

Π.Ο. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΟΡΑΚΑΣ      4-3

ΓΩΝΙΕΣ - ΜΑΡΤΙΝΕΓΚΟ             0-5

ΟΦΑΜ - ΠΗΓΑΪΔΑΚΙΑ                  3-3

ΔΑΦΝΕΣ - ΑΕ ΚΑΜΗΛΑΡΙΟΥ      2-1

ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ - ΠΑΤΟΥΧΑΣ      ώρα έναρξης 17:30

Σχόλια