Δυναμικά ξεκίνησε το 2018 για το ΝΟ Γαζίου

Δυναμικά ξεκίνησε το 2018 για τους αθλητές του Ναυταθλητικού Ομίλου Γαζίου Κρήτης με πολλά μετάλλια στο Διασυλλογικό Αγώνα "Νέαρχος 2018" που διοργάνωσε ο Ιστιοπλοϊκός Όμιλος Αγίου Νικολάου.

Ο αγώνας ήταν ιδιαίτερα απαιτητικός με ισχυρούς ανέμους που ανάγκασαν τους διοργανωτές να μην δώσουν εκκίνηση την πρώτη ημέρα αλλά να καταφέρουν να ολοκληρώσουν 4 ιστιοδρομίες τη δεύτερη ημέρα. Παρά τις δύσκολες συνθήκες, οι αθλητές του ΝΟΓΚ τερμάτισαν με χαμόγελα και επιτυχίες.

Στην γενική Optimist οι αθλητές του ΝΟΓΚ μονοπώλησαν το βάθρο με πρώτη τη Βάσω Βλαχάκη, δεύτερο τον Θωμά Κοβατζή και τρίτη την Μαρία Σκουλούδη.

Στα 11χρονα Κορίτσια την πρώτη θέση κατέκτησε η Ιωάννα Πετυχάκη ενώ στα 11χρονα αγόρια ο Πέτρος Καλογεράκης κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Στην κατηγορία Laser 4.7 ο Γιώργος Κουκουτσάκης έλαβε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο.

Το Διοικητικό συμβούλιο εύχεται σε όλους τους αθλητές καλή χρονία με πολλές επιτυχίες!