Σε δύσκολη θέση ο ΟΑΧ μετά την ήττα από τον ΕΦΑΟΖ

Σε περιπέτειες όσον αφορά στην παραμονή του στην Α2 γυναικών μπήκε ο ΟΑΧ μετά την ήττα με 55-46 από τον ΕΦΑΟ Ζωγράφου στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής.

Οι Χανιώτισσες βρίσκονται σε εξαιρετικά δύσκολη βαθμολογικά θέση και θα πρέπει να υπερβάλουν εαυτό στις αγωνιστικές που απομένουν για να καταφέρουν να παραμείνουν στην κατηγορία.

Όσον αφορά στο σημερινό παιχνίδι, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στο ξεκίνημά του, ενώ στη 2η περίοδο ο ΟΑΧ επέβαλε το παιχνίδι του και προηγήθηκε με 19-24 στο ημίχρονο. Στο 3ο δεκάλεπτο, ωστόσο, οι γηπεδούχες επέστρεψαν στο ματς, πήραν και τα ηνία, τα οποία διατήρησαν ως το φινάλε.

Διαιτητές: Ελ Ανύ - Ασλανίδης.

Δεκάλεπτα: 14-14, 19-24, 39-33, 55-46.

ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος): Βυζεντίνη 2, Ζουμπεράκη, Ισκίογλου 19(2), Ζουρνή 9(1), Πατέρα 7(1), Μάνου 6,  Κελλάρη 12(3), Χαϊκάλη.

ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ (Κατσικτσόγλου): Πρασιανάκη 2, Δερμιτζάκη, Σκορδιλάκη, Σκουμπάκη 4, Κουφογιάννη 13, Ψυχογιού 10(1), Καζαντζή 9(1), Δασκουλίδου 2, Παπαμαρκάκη 6.