Εύκολη νίκη ο ΑΟΧ/Κισσαμικός, ισοπαλίες στα άλλα ματς

Νικηφόρα συνέχισε στο πρωτάθλημα της Football League ο ΑΟΧ/Κισσαμικός καθώς δε δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση του Αιγινιακού νικώντας τον με 3-1 χάρη στα γκολ των Αποστολίδη, Λεό και Χαλκιαδάκη.

Έτσι, οι Χανιώτες ανέβηκαν στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Την ίδια ώρα η Δόξα Δράμας έμεινε στο 0-0 με την ΑΕ Καραϊσκάκης και έμεινε για 8ο παιχνίδι χωρίς νίκες.

Σε… θρίλερ εξελίχθηκε στο φινάλε του το παιχνίδι Τρίκαλα-Αναγέννηση, το οποίο έληξε 1-1. Οι Καρδιτσιώτες πήγαν να κλέψουν μεγάλο διπλό στο 89', αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν στις καθυστερήσεις με πέναλτι (1-1).

Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή και δοκάρι στο 69' στην κεφαλιά του Σαχινίδι, όμως στο 89' η Αναγέννηση ήταν αυτή που σκόραρε με τον Κονέ.

Δυο λεπτά αργότερα όμως η ομάδα του Πέτρου Στοΐλα ισοφάρισε με πέναλτι του Τόμιτς.