Με την αμφίρροπη αναμέτρηση Πόρος-Τριτωνία στο Μαρτινέγκο ανοίγει σήμερα η αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ, τη στιγμή που ο δεύτερος της βαθμολογίας ΟΦΑ ταξιδεύει αύριο στη Γαλιά, όπου θα αντιμετωπίσει τη Δόξα.
Την αναμέτρηση στο Μαρτινέγκο θα "σφυρίξει" ο Φουκάκης, με βοηθούς τους Τουρλουκάκη και Καμπιτάκη, ενώ αυτή στη Γαλιά η Σταυρακάκη, με βοηθούς τους Φανουράκη και Γενετζάκη.
Στο υπόλοιπο πρόγραμμα ξεχωρίζει το παιχνίδι Αγία Βαρβάρα-Ραύκος και το Ηρακλής Νιπιδιτού-Αθλόπολις. Παράλληλα, σήμερα οι Νέοι Ηροδότου υποδέχονται τον ΕΓΟΗ, ενώ αύριο ο Α.Ο. Καμινίων θα φιλοξενήσει το Δωριέα. Τέλος, ο Δίας θα αγωνιστεί απέναντι στο Ασήμι, ενώ ο Ρούβας αντιμετωπίζει τους Νέους Εργοτέλη στο γήπεδο του Ζαρού, λόγω των προβλημάτων που δημιούργησε ο αέρας στο γήπεδο της Γέργερης.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Σήμερα (15:00)
Πόρος-Τριτωνία: Φουκάκης Γ., Τουρλουκάκη Χ., Καμπιτάκης Κ. (παρατηρητής: Βαϊλάκης Νίκος)
Νέοι Ηροδότου-ΕΓΟΗ: Σπινάκης Ν., Δρακουλάκης Κ., Επιτροπάκη Ε. (παρατηρητής: Τσίχλας Γιάννης)
Αύριο (15:00)
ΑΟΚ-Δωριέας: Κυριακίδης Ρ., Κατσογιάννης Η., Τοπαλιδης Π. (παρατηρητής: Ζαχαριουδάκης Κλέαρχος)
Αγία Βαρβάρα-Ραύκος: Κυριακόπουλος Κ., Μαυρουδής Δ., Βισκαδούρος Α. (παρατηρητής: Μπαλουζάκης Μανόλης)
Ρούβας-Νέοι Εργοτέλη: Γαρεφαλάκης Κων. Μ., Μαντσε Ν., Σιγανού Γ. (παρατηρητής: Καλεμάκης Αλέκος)
Δόξα Γαλιάς-ΟΦΑ: Σταυρακάκη Ν., Φανουράκη Μ., Γενετζάκης Ε. (παρατηρητής: Φουκαράκης Δημήτρης)
Δίας-Ασήμι: Πολυχρονάκης Ι., Περτσελάκης Γ., Παπαδοσπυριδάκης Ε. (παρατηρητής: Σφακιανάκης Γεώργιος)
Αύριο (15:15)
Ηρακλής Νιπ.-Αθλόπολις: Μαυραντωνάκης Ι., Μπαλίδης Α., Καζόγλου Χ. (παρατηρητής: Σφακιανάκης Μανόλης).
Τα βλέμματα στο Ατσαλένιο – Η δράση σε Β' και Γ' ΕΠΣΗ
Σπουδαία παιχνίδια έχει το... μενού στα πρωταθλήματα της Β1, Β2 και Γ' ΕΠΣΗ, με τα φώτα να πέφτουν στο Ατσαλένιο, όπου ο Ερμής υποδέχεται τον πρωτοπόρο της Β1 ΕΠΣΗ Διαγόρα, σε μια δυνατή αναμέτρηση. Στο υπόλοιπο πρόγραμμα της Β1 ΕΠΣΗ ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Χαραυγή-ΠΑΟ Γουβών και το παιχνίδι Μοχός-Πήγασος.
Για τη Β2 ΕΠΣΗ ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Ρόκα-Δαμάστα και Μαραθώνας-Άγιος Δημήτριος, με τους πρωτοπόρους να αναζητούν τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Το πρόγραμμα της Β1 ΕΠΣΗ
Σήμερα (15:00)
Χαραυγή-ΠΑΟ Γουβών: Κώστας Κ., Καούρας Γ., Βισκαδούρος Α.
Βόνη-Δόξα Ηρακλείου: Τοπαλιδης Π., Μαντσε Ν., Μαυρουδής Ι.
Μοχός-Πήγασος: Καρατζάς Γ., Σφακιανάκης Μ. Μ., Κυριακίδης Ρ.
Αύριο (15:00)
Ομόνοια-Κανάρια: Δρακουλάκης Κ., Παπαδάκης Φ., Βλαχάκης Ε.
Γαρίπα-Ποσειδώνας: Ζερβάκης Ε. Γ., Συναδινάκης Κ., Χναράκης Δ.
Ερμής Ατσαλένιου-Διαγόρας: Αδαμάκης Ζ. Θ., Σταυράκης Γ., Δρακάκης Α.
Αύριο (17:30)
Εθνικός-Νέοι Μινωικής: Μαστορίδης Δ., Αδαμάκης Α. Θ., Μπλαβάκης Ε.
Το πρόγραμμα της Β2 ΕΠΣΗ
Σήμερα (15:00)
Μεταξοχώρι-Πυργιώτισσα: Παπαδοσπυριδάκης Ε., Πλαΐτης Γ., Μαστορίδης Δ.
Νέοι Αλμυρού-Δειλινά: Σαμιωτάκης Ε., Κουναλάκης Γ., Θέμελη Π.
Ολυμπιακός Μαλ.-Ασίτες: Αδαμάκης Α. Θ., Κατσογιάννης Η., Στέφα Ά.
Αύριο (11:00)
Θέρισος-ΟΦΗ 94: Κώστας Κ., Πλαΐτης Γ., Βλαχάκης Ε.
Αύριο (15:00)
Ρόκα-Δαμάστα: Χριστουλάκης Ε., Ζαχαριουδάκης Γ., Μπεκιράκης Ι.
Μαραθώνας-Άγιος Δημήτριος: Σφακιανάκης Ε. Μ., Ψαρράς Κ., Στέφα Ά.
Το πρόγραμμα της Γ' ΕΠΣΗ:
Σήμερα (15:00)
Πηγαϊδάκια-Χείμαρρος: Περτσελάκης Γ., Μπαλίδης Α., Μπεκιράκης Ι.
Καπετάν Μιχάλης Κόρακας-Τηγανίτης: Σταυράκης Γ., Φανουράκη Μ., Δρακάκης Α.
Αναγέννηση Μεσαράς-Γωνιές: Ρεμιδιανάκης Δ., Καζόγλου Χ., Σιγανού Γ.
Αύριο (11:00)
Μαρτινέγκο-ΟΦΑΜ: Ζαφείρης Α., Μπλαβάκης Ε., Γενετζάκης Ε.
Αύριο (12:00)
Α.Ε. Καμηλαρίου-ΠΟΗ: Καρατζάς Γ., Κρασαγάκης Χ., Παπαδάκης Μ.
Ίνι-Δαφνές: Συναδινάκης Κ., Ζερβάκης Ε. Γ., Χναράκης Δ.
Αύριο (12:45)
Κουνάβοι-Πατούχας: Μπαλίδης Α., Μαυραντωνάκης Ι., Καζόγλου Χ.