Αθλητισμός

Κόντρα στον ουραγό Απόλλωνα η Μεσαρά

Όλη η δράση στα πρωταθλήματα βόλεϊ Εθνικών κατηγοριών και ΕΣΠΕΚ

Θεωρητικά εύκολο έργο θα έχει η Μεσαρά στο πρώτο της παιχνίδι για το 2018 καθώς υποδέχεται σήμερα στις 16:30 τον Απόλλων Πάτρας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Pre League γυναικών.

 
Η ομάδα της Πάτρας φιγουράρει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα κάτι που σημαίνει ότι είναι αρκετά αδύναμη σε αντίθεση με την ομάδα των Μοιρών που έχει δείξει ότι είναι πολύ δυνατή έως τώρα.

 
Αναλυτικά, το πρόγραμμα:

 
Σάββατο 13/1/2018
 

Μοιρών 16.30 Μεσαρά Κρήτης - Απόλλων Πατρών Τραχαλάκη-Γιαννόπουλος Κουνδουράκη
 

Βριλησσίων 17.45 ΦΟ Βριλησσίων - Ζηρίνειος ΑΟΝ Βελώνης-Αντωνόπουλος Καλογιάννη
 

Ν. Παξιμαδάς 18.00 ΓΣ Πετρούπολης - ΓΣ Πανιώνιος Λιάκου-Χαμπιλού Πατούκου
 

Γ. Γεννηματάς 19.00 Θέτις Βούλας - ΑΟ Λαμίας 2013 Γεωργάκη-Μενεσλής Παπανικολάου Γ

 
Κυριακή 14/1/2018

 
Μ. Τσικίνας 18.00 ΧΑΝΘ - ΑΟ Ηλυσιακός Μαυρίδης-Γιώγιου Εμμανουηλίδου

 
Στ. Βενέτης 17.00 ΑΟ Αιγάλεω - ΑΕΚ Αθηνών Χρηστίδης-Λιδωρικιώτη Καστάνη
 
 

 
 
Εντός έδρας ΟΦΗ και ΣΦΠΧ

 
Ο ΟΦΗ θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα αντιμετωπίζοντας σήμερα στις 16:00 την Ολυμπιάδα Πάτρας στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α2 βόλεϊ γυναικών.

 
Ο ΣΦΠ Χανίων από την άλλη πλευρά αγωνίζεται αύριο αντιμετωπίζοντας στις 16:00 στην έδρα του την Παλλήνη.

 
Αναλυτικά, το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής της του 1ου Υποόμιλου της Α2 βόλεϊ των ανδρών:

 
Σάββατο 13/1/2018

 
Καρλοβασίου 19.00 Κέρκης Σάμου - ΑΟ Καλαμάτα 80 Μιχαήλογλου-Καραδημητρίου
 

Απόλλων Πάτρας 19.30 Απόλλων Πατρών - ΑΣ Πανερυθραϊκός Λεβέντης-Πετούσης
 

Βαρδινογιάννειο 16.00 ΟΦΗ - ΑΕΠ Ολυμπιάς Αγγελίδης-Αμαργιανιτάκης

 
Απόλλων 19.30 Απόλλων Αθηνών - ΓΣ Πανιώνιος Μαρκάτης-Μάλφας

 
Κυριακή 14/1/2018

 
ΕΑΚ Χανίων 16.00 ΣΦΠ Χανίων - ΑΟ Παλλήνη Τραχαλάκη-Αγγελίδης
 

 

 
«Μάχες» και στην Α2 γυναικών
 

Στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών, ο ΟΠΕΡ υποδέχεται σήμερα στις 16:00 την Αρτέμιδα στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής, ενώ ο Κύδων Χανίων αντιμετωπίζει αύριο στις 16:30 την Αγ. Παρασκευή εκτός έδρας.
 
 

Α’ Όμιλος
 

Σάββατο 13/1/2018

 
Ρεθύμνου 16.00 ΟΠ Ρεθύμνου - Άρτεμις Κορυδαλλού Καραπουλάκης-Κανακάκης

 
Κυριακή 14/1/2018

 
Αγ. Παρασκευής 16.30 ΑΕ Αγ. Παρασκευής - Κύδων Χανίων Διαμάντης-Βλάχος

 
Στ. Καλαϊτζής 18.00 ΑΟΝ Αμαζόνες - ΓΣ Μεσσηνιακός Παπαστάμος-Κουρπανίδης

 
Γ. Γαλανόπουλος 17.00 ΑΟ Ποσειδών Λουτρ. - Ένωση Βύρωνα Καραγιαννόπουλος-Κτενάς
 

 
Η δράση στα στην ΕΣΠΕΚ

 
Πλήρης δράση υπάρχει το σαββατοκύριακο στα πρωταθλήματα της ΕΣΠΕΚ καθώς, πέραν των μικρών κατηγοριών, επαναρχίζουν και τα πρωταθλήματα ανδρών και γυναικών. Αναλυτικά το πρόγραμμα του διημέρου:

 
Σάββατο 13/1

 
Κορασίδων: Χανίων (18:30) ΣΦΠΧ-Ακρωτήρι1, Σούδας (17:00) Σούδα2-Παγχανιακός2, Σούδας (19:00) Σούδα1-Κύδων2, Ακρωτηρίου (13:00) Ακρωτηρι2-Αρκάδι1, Χανίων (16:30) Αετός-Παγχανιακός1, Γουρνών (14:00) Άρης-ΓΕΗ2, Λίντο (12:00) ΑΘΛΕΣΗ1-ΓΕΙ, Αρχανών (10:00) Γιούχτας-ΓΕΗ1, Μοιρών (17:30) Μεσαρά-Φιλαθλητικός.

 
Παίδων: ΒΑΚ (18:00) ΟΦΗ-ΟΠΕΡ, Χανίων (10:30) ΣΦΠΧ-Αρκάδι.

 
Νεανίδων: Λίντο (20:00) Πήγασος-ΓΕΗ.

 
Παγκορασίδων: Γουρνών (14:00) ΑΘΛΕΣΗ2-ΓΕΙ, Χερσονήσου (15:00) Πήγασος2-Χερρονάσιος.

 
Κυριακή 14/1

 
Ανδρών: Χερσονήσου (19:00) Χερρονάσιος-ΓΕΙ, Χανίων (20:00) Κύδων-Άνεμος, Ρεθύμνου (20:00) ΟΠΕΡ-Ηρόδοτος, Ακρωτηρίου (16:00) Ακρωτήρι-ΓΕΗ.
 
 

Γυναικών: Αρχανών (18:00) Γιούχτας-ΑΘΛΕΣΗ, Λίντο (15:30) ΓΕΗ-Ν. ΟΠΕΡ, Χανίων (18:00) Παγχανιακός-Ακρωτήρι.
 
 

Νεανίδων: Ακρωτηρίου (14:00) Ακρωτήρι-Σούδα, Ρεθύμνου (10:00) Αρκάδι-Κύδων, Χερσονήσου (12:00) Άρης-Φιλαθλητικός, Ιεράπετρας (14:00) ΓΕΙ-Πήγασος.
 


Παγκορασίδων: Γουρνών (16:00) Άρης-Φιλαθλητικός, ΒΑΚ (09:00) ΓΕΗ2-Πήγασος1, Αρχανών (16:00) Γιούχτας-ΑΘΛΕΣΗ1, Μοιρών (11:00) Μεσαρά-Ηρόδοτος, Μελεσών (18:00) Γρύπας1-ΟΦΗ, ΒΑΚ (11:00) ΓΕΗ1-Σητειακός, Χανίων (10:30) Αετός1-Ν. ΟΠΕΡ2, Ταυρωνίτη (11:00) Άνεμος1-Αρκάδι, Σούδας (17:00) Σούδα2-Κύδων2.
 
 

Σχόλια