Καμπάνα 5 αγωνιστικών στον Παπαδόπουλο

Βαριά έπεσε 'ο πέλεκυς' για τον τερματοφύλακα της Λαμίας Νίκο Παπαδόπουλο, ο οποίος είχε αγκαλιάσει τον διαιτητή στην αναμέτρηση με τον Παναιτωλικό. Τρεις αγωνιστικές και σε Ακόστα!

Στον αγώνα με τον Παναιτωλικό για την 13η αγωνιστική της Super League ο πορτιέρο της Λαμίας Παπαδόπουλος αγκάλιασε τον διαιτητή Νεοφυτιάδη την ώρα που η ομάδα του είχε φέρει στα ίσια το ματς με τους Αγρινιώτες (2-2) στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Έλληνας γκολκίπερ δεν μπόρεσε να κρατήσει την χαρά του για την επιτυχία της ομάδας του και αγκάλιασε το πρώτο άτομο που είδε κοντά του.

Σήμερα έγινε γνωστό από την πειθαρχική επιτροπή, η επιβολή ποινής 5 αγωνιστικών στον παίκτη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι την επόμενη φορά θα το σκεφτεί πολύ ο παίκτης να αγκαλιάσει τον άρχοντα του αγώνα.

Επίσης, με τρεις αγωνιστικές τιμωρήθηκε και ο συμπαίκτης του Νόε Ακόστα, ο οποίος είχε επίσης αποβληθεί για αψιμαχία με τον Ντάνι Μπεχαράνο.