Πήρε το βαθμό η Λαμία στη Ριζούπολη

Ο Απόλλωνας ήταν πολύ καλύτερος από τη Λαμία, βρήκε το γκολ στο τέλος όμως δεν πήρε τη νίκη. Η «επτάψυχη» ομάδα της Φθιώτιδας κατάφερε να απαντήσει χάρη σε πέναλτι του Πίτι στις καθυστερήσεις και να σώσει τον βαθμό (1-1).

Αρκετά καλό το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να «ανοίγουν» τον ρυθμό. Έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ η ομάδα του Τεννέ με τον Βουό στο 9', όμως στη συνέχεια η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ανέβασε στροφές και πήρε τον έλεγχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Βούλιτς είχε τον απόλυτο έλεγχο και στο φινάλε στρίμωξε για τα καλά τους φιλοξενούμενους. Στο 88ο λεπτό, ο Ελμπάζ με ψύχραιμη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και όλα έδειχναν πως θα της χαρίσει και τους τρεις βαθμούς. Τελικά, δύο λεπτά αργότερα ο Κύργιας ανέτρεψε τον Όμο στην περιοχή, ο ρέφερι έδωσε σωστά πέναλτι και ο Πίτι έσωσε τον βαθμό για τη Λαμία (90+2').