Νέα εκτός έδρας ισοπαλία για τον ΟΦΗ

Όπως στην Καρδίτσα, έτσι και στα Τρίκαλα, ο ΟΦΗ δεν παρουσίασε το καλό του πρόσωπο και έμεινε στο 0-0 με τον ΑΟΤ στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Football League.

Η κρητική ομάδα άφησε πολύτιμους βαθμούς στα Τρίκαλα στην προσπάθεια που κάνει για την άνοδο στη Super League.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και θα μπορούσαν να είχαν σκοράρει απέναντι στον υποτονικό ΟΦΗ, όμως ο Στρέζος είπε «όχι» στις προσπάθειές τους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ΟΦΗ είχε μόλις τέσσερις τελικές, η καλύτερη εκ των οποίων ήταν στο 78' όταν ο Παπαστεριανός πλάσαρε από θέση βολής, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

Στο πρώτο μέρος οι "κυανέρυθροι" έφτασαν κοντά στο γκολ στα τελευταία λεπτά του, όταν στο 43' ο Καπός δεν μπόρεσε να νικήσει τον Στρέζο, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης αστόχησε με κεφαλιά. Στο δεύτερο μισό δεν έγιναν κλασικές ευκαιρίες, παρότι και πάλι οι γηπεδούχοι είχαν υπεροχή.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Βέρτζος, Ανδρεόπουλος, Τσιάρας (78' Μίλιεβιτς), Καπός, Τσίπρας (71' Μπουντόπουλος), Τζόκιτς (62' Γροντής), Ντίνας.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κομεσίδης, Ζιαμπάρης, Ποτουρίδης, Παπαστεριανός, Παπατόλιος (80' Ρούσσος), Νάστος, Ορτέγκα, Χαντί, Μάνος (46' Όγκμποε), Κουσκουνάς (66' Κουτσιανικούλης).

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 18 Νοεμβρίου

Τρίκαλα -ΟΦΗ 0-0

Κυριακή 19 Νοεμβρίου

Παναχαϊκή - ΑΟΧ Κισσαμικός (15:00, Γήπεδο Παναχαϊκής)

Εργοτέλης -Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Παγκρήτιο)

Καραϊσκάκης -Σπάρτη (15:00, Δημ. Αγίων Αναργύρων)

Καλλιθέα- Δόξα Δράμας (15:00, Ελευσίνα)

Απόλλων Λάρισας -Πανσερραϊκός (15:00, Αλκαζάρ)

Απόλλων Πόντου- Αναγέννηση Καρδίτσας (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)

Αιγινιακός -Παναιγιάλειος (15:00, «Γ.Παραλυκίδης»)

• Ο αγώνας μεταξύ της ΠΑΕ Αχαρναϊκός- ΠΑΕ Βέροια δεν θα διεξαχθεί μετά την αποβολή της ΠΑΕ Αχαρναϊκός από το πρωτάθλημα της Football League κατά την συνεδρίαση του Δ.Σ. την 14/11/2017.