Νέα ήττα για τον ΑΟΚ Χανιά στη Λαμία

Χωρίς νίκη συνεχίζει στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής ο ΑΟΚ Χανιά καθώς γνώρισε σήμερα την 4η ήττα του σε ισάριθμα ματς με 82-63 από τον Έσπερο στη Λαμία.

Η χανιώτικη ομάδα ήταν ανταγωνιστική τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά του αγώνα, ενώ βρέθηκε να προηγείται με 18-22 στο ξεκίνημα της 2ης περιόδου. Από εκεί και μετά, όμως οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο και με σερί 15-1 προηγήθηκαν με 33-23. Από εκεί και μετά ο Έσπερος είχε τον απόλυτο έλεγχο, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο η διαφορά πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις.

Το σκορ έφτασε και στο +23 για τον Έσπερο 78-55, για να κλείσει στο 82-63.

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 38-30 (ημίχ.), 60-45, 82-63.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Ν. Τσουκαλαβέλης): Στογιάκοβιτς, Περτσίμας, Τριανταφυλλίδης 1, Ρουμελιώτης 16, Σκαρμούτσος, Φύκας 10 (1), Παπαργυρόπουλος 19 (1), Φούντας 4, Δαχρετζής 6 (1), Κατράνας 25 (5), Παπανικολάου, Π 1.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ. Ροδάς): Σταθόπουλος, Κουτσαυδής, Αλεξίου 18 (3), Αράπης, Σαράντης 5 (1), Μπαγάκης, Πούρος, Σκαμνάκης 15 (2), Κολαρετάκης, Αδοντάκης 4, Τασιούδης 21 (2), Κοντογιάννης.