Μεγάλη νίκη του ΓΑΣ Μεσαράς με 3-1 σετ επί του Πανιωνίου

Επέστρεψε στις νίκες ο ΓΑΣ Μεσαράς καθώς επικράτησε με 3-1 του Πανιωνίου στο κλειστό των Μοιρών στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Pre League γυναικών.

Η ομάδα του Παναγιώτη Ιωάννου δεν ξεκίνησε καλά και έχασε εύκολα το πρώτο σετ με 15-25, όμως η συνέχεια ήταν τελείως διαφορετική. Ανεβάζοντας την απόδοσή της ισοφάρισε σε 1-1 με το σκορ του 2ου σετ να είναι 25-17.

Το τρίτο σετ είχε συγκλονιστική εξέλιξη όμως στο φινάλε του οι γηπεδούχες είχαν την ψυχραιμία και το πήραν με 28-26. Αρκετά δυνατό ήταν και τέταρτο και τελευταίο σετ καθώς για αρκετή ώρα οι δύο ομάδες ήταν κοντά, όμως και πάλι οι Μεσαρίτισσες ήταν πιο αποδοτικές στο φινάλε και το πήραν με 25-22 εξασφαλίζοντας παράλληλα μία καθαρή νίκη.

Τα σετ: 15-25, 25-17, 28-26, 25-22.

ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ (Ιωάννου): Χαραβελούλη, Τσοπούλου, Ξαγοραράκη Β., Ποδαρά, Γεωργιλά, Μαυρέα / Σαμπάτη (λ), Ξαγοραράκη Γ., Αποστολάκη.

ΓΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Καλαρά): Κωνσταντίνου, Λαγουδάκη, Δίκη, Μπανίκα, Χατζηκωνσταντά, Γκουτιμένκο / Μανιατογιάννη (λ), Παγώνη (λ), Φλιάκου, Ευθυμίου, Παπαγεωργίου.