Ήττα στην παράταση για τον ΑΟΚ Χανιά

Παραμένει αήττητος ο ΟΦΗ στη Γ’ Εθνική

Ακάθεκτος συνεχίζει στο πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής ο ΟΦΗ, ο οποίος πέτυχε την 3η του νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια επικρατώντας με 73-48 της Νίκης Αμαρουσίου στο ΒΑΚ.

Η ηρακλειώτικη ομάδα είχε τον έλεγχο από τα πρώτα λεπτά και δεν απειλήθηκε σε κανένα σημείο.

Τα δεκάλεπτα: 26-13, 44-28 (ημίχ.), 59-41, 73-48

ΟΦΗ (Κόκκινος): Μητρόπαπας 2, Κριθινάκης 5 (1), Μαϊστρέλης 9 (3), Τσερκιτζόγλου 7 (1), Καραλής 21, Καρλάφτης 5 (1), Αγαπιάδης 27 (1), Βασιλειάδης 9 (1), Βλαχάκης, Πάλλης  4.

Νίκη Αμαρουσίου (Τσακίρης): Σιδέρης, Δανάς 9, Μιχαλάκης 5, Σταμάτης 2, Κοντογιάννης 11 (1), Κυπριτζόγλου 10, Αρναουτάκης 4, Πολυμενάκος 1, Κουκάκης 2, Ευαγγελούλης, Κανύχης, Ντέντας 4.

Νέα ήττα του ΑΟΚ Χανιά

Ο ΑΟΚ Χανιά από την πλευρά του υπέστη άλλη μία ήττα στο φινάλε χάνοντας στην παράταση με 78-82 (71-71 κ.α.) από τον Ερμή Σχηματαρίου στο κλειστό του Κλαδισού.

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα, ο ΑΟΚ Χανιά ήταν μπροστά με 71-69, αλλά ο Πανταζής ισοφάρισε σε 71-71 (ο οποίος στη συνέχεια έχασε τη βολή). Το ματς πήγε στην παράταση, όπου οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι στα κρίσιμα σημεία και πήραν τη νίκη με 82-78.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 35-33 (ημίχ.), 54-57, 71-71 κ.α., 78-82.

ΑΟΚ ΧΑΝΙΑ (Δ. Ροδάς): Σταθόπουλος, Κουτσαβδής, Αλεξίου 13 (3), Υφαντόπουλος, Σαράντης 13 (3), Μπαγάκης 14 (4), Πούρος 3, Σκαμνάκης 6, Κολαρετάκης, Αδοντάκης 6, Τασιούδης 19 (2), Κοντογιάννης 4.

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (Γ. Τσαούσης): Ζήμπρας, Πανταζής 8 (1), Θωμάς 17 (3), Γκρινιάρης 2, Κολοβός 14 (4), Κώνστας 4, Φλώτσιος 4, Σπηλιόπουλος, 4 (1), Αγγελάτος 4, Τσιριμώκος 3 (1), Γυφτονικόλος 11, Μαρμαρινός 5.