Αθλητισμός

Πλούσια δράση στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚ

Ξεχωρίζει το Δειλινό-Κύδων από τη 2η αγωνιστική των ανδρών

Με τη 2η αγωνιστική συνεχίζεται το τοπικό πρωτάθλημα μπάσκετ των ανδρών.
 
Το πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής θα διεξαχθεί αύριο στις 18:00 στο Λίντο με το Δειλινό να υποδέχεται τον Κύδωνα. Την ίδια ώρα το Ακρωτήρι υποδέχεται τη Μεσαρά, ενώ στις 17:30 η Ακαδημία Ρεθύμνου υποδέχεται τον Εργοτέλη και στις 20:00 ο ΑΣΗ Τηγανίτης αντιμετωπίζει στο Λίντο τον Ηρόδοτο.
 
Η αυλαία θα πέσει τη Δευτέρα με το παιχνίδι Πεδιάδα-Νέοι Ηρακλείου.
 
Από εκεί και πέρα, πλούσια είναι η αγωνιστική κίνηση το διήμερο σε όλες τις κατηγορίες της ΕΚΑΣΚ.
 
Αναλυτικά, το πρόγραμμα:
 

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ ΓΗΠΕΔΟ ΩΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΓΩΝΑΣ
28/10/17 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 18:00  ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ
28/10/17 ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ 18:00  ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
28/10/17 Β.Α.Κ. 18:00  ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ
28/10/17 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 18:00  ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΟΚΑ ΑΡΚΑΔΙ
28/10/17 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 16:00  ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ
28/10/17 ΛΙΝΤΟ 19:00  ΕΦΗΒΩΝ Β ΟΜΙΛΟΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
28/10/17 ΛΙΝΤΟ 17:00  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ
29/10/17 ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ 13:00  ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ
29/10/17 ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ 18:00  ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ
29/10/17 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 19:00  ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΣΚΗΣΗ ΑΟΗ ΟΑΣΗ
29/10/17 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 17:00  ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ Α Ε ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ
29/10/17 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 13:00  ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΣΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
29/10/17 ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ 11:00  ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ ΑΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΟΥ
29/10/17 ΑΡΧΑΝΩΝ 16:00  ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΓΙΟΥΧΤΑΣ Α Ε ΝΕΑΠΟΛΗ
29/10/17 Β.Α.Κ. 12:00  ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΟΦΗ 2 AOK XANIA
29/10/17 ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 16:00  ΠΑΙΔΩΝ Β Β ΟΜΙΛΟΣ ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟ 2
29/10/17 ΛΙΝΤΟ 20:00  ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΣΗ ΤΗΓΑΝΙΤΗΣ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
29/10/17 ΛΙΝΤΟ 18:00  ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
29/10/17 ΛΙΝΤΟ 16:00  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ. ΑΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ
29/10/17 ΜΟΙΡΩΝ 12:00  ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑ ΑΓΟΡ 2
29/10/17 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 17:30  ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΚ. ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ Γ.Σ.
29/10/17 ΡΕΘΥΜΝΟΥ 11:00  ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
29/10/17 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 18:30  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΑΟΝΑ ΗΡΟΔΟΤΟΣ
29/10/17 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ 16:30  ΠΑΙΔΩΝ Β Α ΟΜΙΛΟΣ ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ ΗΡΟΔΟΤΟΣ 2
29/10/17 ΧΑΝΙΩΝ 14:00  ΠΑΙΔΩΝ Α ΚΡΗΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΓΑΣ
29/10/17 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 15:00  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΑΟΗ ΟΑΣΗ Ο.Φ.ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
30/10/17 ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΥ 21:00  ΑΝΔΡΩΝ ΚΡΗΤΗΣ ΠΕΔΙΑΔΑ ΑΟΧ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ

Σχόλια