Αθλητισμός

Και κρητικούς αθλητές-τριες στηρίζει ο ΣΕΓΑΣ

Τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών που εντάσσονται στην κατηγορία στήριξης και τις προεθνικές ομάδες επικύρωσε σήμερα η ομοσπονδία, στη διάρκεια της συνεδρίασης του διοικητικού συμβουλίου.

Τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών που εντάσσονται στην κατηγορία στήριξης και τις προεθνικές ομάδες επικύρωσε σήμερα η ομοσπονδία, στη διάρκεια της συνεδρίασης του διοικητικού συμβουλίου.

 Η ΕΠΑΣ συμπεριέλαβε στη σχετική λίστα 51 αθλητές και αθλήτριες που πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις τη χρονιά που πέρασε και αναμένεται να έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στη διάρκεια αυτής που ήδη ξεκίνησε.

Ανάμεσα σε αυτούς υπάρχουν αθλητές τόσο της πρώτης γραμμής, που για διάφορους λόγους δεν κατάφεραν να ενταχθούν σε μία από τις κατηγορίες σχεδιασμού, αλλά και νεαρότεροι που διαθέτουν το ταλέντο και την ικανότητα να διεκδικήσουν καλές εμφανίσεις στο μέλλον.

Ο ΣΕΓΑΣ στηρίζει και αθλητές- τριες από τα σωματεία της Κρήτης τόσο σε επίπεδο Ανδρών- Γυναικών όσο και στις μικρότερες κατηγορίες.  

Η ομοσπονδία μέσα από την κατηγορία στήριξης έχει καταφέρει να ανοίξει την πόρτα της σε ακόμη περισσότερους αθλητές και αθλήτριες, που δεν κατάφεραν να ενταχθούν σε μία από τις τέσσερις - βασικές - κατηγορίες.

Παράλληλα η ΕΠΑΣ έχει επιτύχει την οικονομική στήριξη των αθλητών αυτών και έχει συμβάλει στην ομαλή προετοιμασίας τους. Μάλιστα είναι χαρακτηριστικό πως την χρονιά που ολοκληρώθηκε η ομοσπονδία διέθεσε στους αθλητές και τις αθλήτριες της κατηγορίας στήριξης 130.000 ευρώ. Ποσό που δείχνει πως ακόμη και όσοι μένουν εκτός των κατηγοριών δεν μένουν χωρίς την απαραίτητη οικονομική βοήθεια.

Το διοικητικό συμβούλιο επικύρωσε και τα ονόματα των αθλητών και αθλητριών στις κατηγορίες Κ23, Κ20 και Κ18. Οι προεθνικές ομάδες είναι ανοικτές για καινούργιες εντάξεις καθ΄όλη τη διάρκεια του έτους εφόσον πετύχει κάποιος αθλητής η αθλήτρια τα συγκεκριμένα κριτήρια (δείτε εδώ τα αναλυτικά κριτήρια). Οι νέες εντάξεις στην κατηγορία των επίλεκτων θα αρχίσουν από την περίοδο του κλειστού στίβου (επίσημοι αγώνες η ημερίδες του ΣΕΓΑΣ).

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  ΣΤΗΡΙΞΗΣ  2018

α/α

Ετ. Γεν.

Αγώνισμα

Επίδοση 2017

Προπονητής

Σωματείο

1.

Νικολέτα Κυριακοπούλου

1986

Επί κοντώ

Δεν Αγωνίστηκε

Ανδρέας Τσώνης

ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009

2.

Μιχάλης Αναστασάκης

1994

Σφυροβολία

77.72

Αλέξανδρος Παπαδημητρίου

ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος

3.

Παρασκευάς Μπατζάβαλης

1994

Ακοντισμός

81.74

Χρήστος Παπαδόπουλος

Π.Α.Ο

4.

Ειρήνη Βασιλείου

1990

400 μ.

51.86

Άρης Βισκαδουράκης

ΓΕ Ηρακλείου

5.

Άννα Βασιλείου

1990

400 μ.

52.81

Άρης Βισκαδουράκης

ΓΕ Ηρακλείου

6

Αντώνης Μάστορας

1991

Ύψος

Τραυματίας

Δημήτρης Βασιλικός

ΓΣ Ηρακλής Θες/κης

7.

Δέσποινα Μουρτά

1996

400 μ.

53.79

Ντίνα Μπορνιβέλλι

ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας

8.

Χαίδω Αλεξούλη

1991

Μήκος

6.66

Γιώργος Πομάσκι

ΑΣ Πελασγός Λάρισας

10.

Παναγιώτης Τρυβιζάς

1987

200 μ

20.58

Περικλής Χατζηαναστασιάδης

Ολυμπιακός ΣΦΠ

11.

Γιάννης Νυφαντόπουλος

1990

100 μ.

10.26

Περικλής Χατζηαναστασιάδης

ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος

12

Ανδρέας Δημητράκης

1990

1.500 μ

3:39.45

Σταύρος Καρρές

Πανναξιακός ΑΟ

13

Πέτρος Κυριακίδης

1989

400 μ.

47.20

Κώστας Ηλίας

Ολυμπιακός ΣΦΠ

14

Μαρία Γάτου

1989

100 μ

11.69

Αντώνης Τζήκος

ΑΓΕ Κάμειρος 2009

15

Ανδριάννα Φέρρα

1988

400 μ

53.25

Κώστας Ηλίας

Ολυμπιακός ΣΦΠ

16

Δημήτρης Πατσουκάκης

1987

Επί κοντώ

5.60

Δημήτρης  Κυτέας

Ολυμπιακός ΣΦΠ

17

Τάσος Γαλαζούλας

1992

Μήκος

7.95

Γιώργος Πομάσκι

ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος

18

Μιχάλης Μερτζανίδης

1987

Μήκος

7.84

Χήτας Κώστας

Ολυμπιακός ΣΦΠ

19

Τάσος Λατιφλάρι

1996

Σφαιροβολία

19.81

Γιώργος Μποτσκαριώβ

ΑΣ Κένταυρος

20

Νίκος Γαβριηλίδης

1995

Σφυροβολία

69.42

Φανή Κυρκοπούλου

Αίολος Μακ/νίας ΓΕΠΘ

21

Ιβάν Μεγκλέμπεη

1995

Σφυροβολία

69.41

Γιάννης Κοντονάσιος

ΓΑΣ ο Ζεύς Τρικάλων

22

Μιχάλης Σταματόγιαννης

1982

Σφαιροβολία

18.92

Αλέξανδρος Λεωνίδης

ΓΣ Πίνδαρος Θηβών

23

Ιάσων Θανόπουλος

1994

Δισκοβολία

56.01

Χρήστος Παπαδόπουλος

ΓΣ Αρκαδίας

24

Κωνσταντίνος Νάκος

1993

400 μ εμπ.

52.01

Φιλιώ Αγγελάκη

ΓΣ Τρικάλων

25

Κώστας Κουτσούκης

1996

400 μ

47.11

Νίκος Κελεπούρης

ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας

26

Μάρκος Γκούρλιας

1995

10.000

30:42.78

Δημήτρης Θεοδωρίδης

ΜΓΣ Εθνικός Αλεξ/πολης

27

Λάμπρος Μαλτέζος

1994

Μαραθώνιος

2:28.36

Δημήτρης Θεοδωρίδης

ΟΦΚΑ Οδυσσέας

28

Κώστας Γκελαούζος

1990

Μαραθώνιος

2:21.55

Χρήστος Παπαχρήστος

ΠΑΟ

29

Χριστόφορος Μερούσης

1982

Μαραθώνιος

2:24.11

Σταύρος Καρρές

ΦΟ Βροντάδων

30

Ράνια Ρεμπούλη

1989

Μαραθώνιος

2:42.38

Παναγιώτης Χαραμής

ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009

31

Γκλόρια Πριβιλέντζιο

1988

Μαραθώνιος

2:45.54

Γιάννης Περίφανος

ΓΣ Γλυφάδας

32

Σόνια Τσεκίνη

1976

Μαραθώνιος

2:45.03

Δημήτρης Σούλας

ΦΣ Άργους Ορεστικού

33

Αναστασία Μαρινάκου

1996

1.500 μ

4:19.98

Χρήστος Παπαχρήστος

ΓΕΑ Τρικάλων

34

Ανθή Κυριακοπούλου

1993

1.500 μ

4:19.53

Μανώλης Χάτζος

ΓΣ Γλυφάδας

35

Μαρίνα Μανιαδάκη

1991

3.000 μ. στιπλ

10:42.43

Λευτέρης Ραφαηλάκης

ΑΟ Λασιθίου

36

Χρήστος Κοτίτσας

1996

800 μ

1:49.28

Λάμπρος Ρουκάς

ΓΣ Δεσκάτης

37

Ιωάννα Ζάκκα

1995

Ύψος

1.80

Γιάννης Κουτσογιαννόπουλος

ΑΟ Φιλοθέης

38

Γιώργος Τεσσαρομάτης

1995

Ύψος

2.15

Γιώργος Τσούγκος

ΟΦΚΑ Σερρών

39

Κορίνα Πολίτη

1996

200 μ.

24.32

Γιώργος Νούτσης

ΓΣ Χαιδαρίου

40

Ολυμπία Μπέκου

1996

200 μ.

24.54

Άννα  Θεμελίδου

Βεργίνα

41

Γιώργος Τάσσης

1997

10.000 μ

31:24.00

Δημήτρης Θεοδωρίδης

ΑΟ Τρίτων Χαλκίδας

42

Νίκος Γκότσης

1993

3.000 Φ. ΕΠ.

8:59.18

-

ΣΑΚ Αθηνών

43

Ευθυμία Κολοκυθά

1987

Μήκος

6.30

Μάκης Πάντος

ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος

44

Άγγελος Ρούσσος

1992

Μήκος

7.61

Δημήτρης Βασιλικός

ΓΕΑ Τρικάλων

45

Παύλος Μπόφτσης

1992

Τριπλούν

16.22

Γιώργος Τσούγκος

ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος

46

Χριστίνα Αλβερτσιάν

1990

Τριπλούν

13.60

Γιάννης Δημητριάδης

ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος

47

Ανδριάνα Γράβαλου

1991

Μήκος

6.36

Θέμης Μαστέλος

ΑΕΚ

48

Ελένη Κουτσαλιάρη

1998

Μήκος

6.11

Κώστας Χήτας

ΓΣ Γρεβενών

49

Αλέξανδρος Σπυριδωνίδης

1997

Δέκαθλο

7.180

-

ΠΑΟΚ

50

Ελπίδα Τόκα

1993

400 μ εμπ.

58.89

  Ιωάννα Τόκα

ΑΕ Ολυμπιάδα Πάτρας

51

Αθηνά Ρέτζιου

1998

Ύψος

1.80

Ιωάννα Σιώμου

ΓΣ Κηφισίας

Αθλητής-τρια

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ Κ23

Α/Α

ΕΠΙΘΕΤΟ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΕΠΙΔΟΣΗ 2017

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Ημ. Γεν.

1

Νίκος Νεράτζης

Επί κοντώ

5,51

Κερκυραικός ΓΣ

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-5,30

Βασίλης Μεγαλοοικονόμου

1998

2

Αλέξης Προδανάς

Σφυροβολία

65,04

Γ.Σ.Μανδρών

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-63,50

1997

3

Αντώνης Στυλιανίδης

Μήκος-Τριπλ.

7,70

Αετός Θεσσαλονίκης

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-7,50

Νίκος Στυλιανίδης

1997

4

Θανάσης Παπαδόπουλος

Μήκος-Τριπλ.

7,61-15,80

ΟΦΚΑ Οδυσσέας

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-7,50-15,55

Δέσποινα Παπαβασιλάκη

1997

5

Νίκος Ανδρικόπουλος

Τριπλούν

15,94

Αμεινίας Παλλήνης

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-15,55

Δημήτρης Δαμασκηνός

1997

6

Δημήτρης Μονόπωλης 

Τριπλούν

15,81

Κερκυραικός ΓΣ

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-15,55

Νίκος Στυλιανίδης

1998

7

Άγγελος Βασιλείου

1.500 μ

3:45,4

ΣΑΚ Αθηνών

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-3:46,50

1997

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Κ23 

Α/Α

ΕΠΙΘΕΤΟ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΕΠΙΔΟΣΗ 2017

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

1

Ειρήνη Μιχάλα

10.000 μ

35,04,60

ΣΑΠΚ Νεάπολης

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-36,35,00

Αντώνης Στοίκος

1997

2

Άννα Κιάφα

400 μ εμπ.

59.16

Γ.Σ.Κηφισιάς

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-60:75

Μιχάλης Γωνιωτάκης

1998

3

Δήμητρα Μποχώρη

20000 βάδην

48.45.00

Φίλιππος Βέροιας

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-1:48,00

Νίκος Κελεπούρης

1997

4

Αθανασία Βαίτση

20000 βάδην

49.11.15

ΓΑΣ.Ιλισσός

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-1:48,00

Ναπολέων Κεφαλόπουλος

1998

5

Σοφία Αλικανιώτη

20000 βάδην

48:16.00

Ολυμπιάδα Πάτρας

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-1:48,00

Δημήτρης Ορφανόπουλος

1998

6.

Κωνσταντίνα Σπανουδάκη

Δισκοβολία

52,03

Ελευθέριος Βενιζέλος

ΟΡΙΟ EAA  Κ202017-48,50

Γιώργος Μήλιος

1998

7.

Δώρα Αραμπατζή

Ακοντισμός

55,47

Σέρρες 93

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-50 Μ

Θωμάς Κυριαζής

1997

9

Ελένη Γκέλη

Ακοντισμός

51,03

ΓΑΣ Ιεράπετρας

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-50,00

Θωμάς Κυριαζής

1998

10

Κατερίνα Λαφτσή

100 μ 

11.90

Φίλιππος Καβάλας

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-11:90

Περικλής Χατζηαναστασιάδης

1999

11

Αθανασία Κόκκαλη

Ακοντισμός

53,17

Ζεύς Τρικάλων

ΟΡΙΟ EAA  Κ23 2017-50 Μ

Λουκάς Κοντονάσιος

1997

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΕΦΗΒΩΝ   

Α/Α

ΟΝΟΜΑ

ΕΠΙΘΕΤΟ

ΕΤΟΣ ΓΕΝ.

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ 2017

ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

1

Γιώργος

Λαμπρόπουλος

1999

400 μ.

ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ

47.24

ΟΡΙΟ IAAF ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  2018

Κώστας Λαμπρόπουλος

2

Ιερόθεος

Δρίτσας

1999

400 μ. εμπ.

ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ

52.82

ΟΡΙΟ IAAF ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ Ε/Ν 2018

Κώστας Ηλίας

3

Χαρίδημος

Ξενιδάκης

2000

800 μ.

ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ

1.52.15

ΟΡΙΟ ΣΕΓΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Π/Κ 2017

Μιχάλης Γονιωτάκης

4

Γιώργος

Μηλιαράς

2000

1500 Μ

ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ

3.48.61

ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Μιχάλης Αναγνώστου

5

Αλέξης

Αργυρόπουλος

2000

Μηκός

ΑΣ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ

7.35

ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Νίκος Καστανάς

6

Ανδρέας

Πανταζής

2000

Τριπλούν

ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ

15.01

ΟΡΙΟ ΕΑΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Κώστας Ηλίας

7

Χρήστος

Φραντζεσκάκης

2000

Σφυροβολία

ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

70.96

ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Κώστας Παπαμαρκάκης

8

Εμμανουήλ

Καμτσικλής

1999

Σφυροβολία

ΓΣ ΜΑΝΔΡΩΝ

69.45

ΟΡΙΟ IAAF ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ   Ε/Ν 2018

Γιάννης Χρίστογλου

9

Δημήτρης

Τσίτσος

2000

Ακοντισμός

ΟΦΚΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

72.22

ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Σταύρος Τασόπουλος

10

Λάζαρος 

Ουρούμης

2000

Δισκοβολία

ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ 

56.70

ΟΡΙΟ ΣΕΓΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Π/Κ 2017

Σωτήρης Κεχαγιάς

11

Ιάσωνας

Μαχαίρας

2000

Σφαιροβολία

ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ

19.20

ΟΡΙΟ ΣΕΓΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Π/Κ 2017

Λία Δερβένη

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 

Α/Α

ΕΠΙΘΕΤΟ

ΟΝΟΜΑ

ΕΤΟΣ ΓΕΝ.

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΕΠΙΔΟΣΗ 2017

ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΕΝΤΑΞΗΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

1

Αναΐς

Καραγιάννη

1999

100 ΕΜΠΟΔΙΑ

ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ

13.90

ΟΡΙΟ IAAF ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Ε/Ν 2018

Ιωάννα Σιώμου

2

Αριάδνη

Αδαμοπούλου

2000

επί κοντώ

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ

4.11

ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Βασίλης Μεγαλοοικονόμου

3

Ζωή

Μπαλαμούτη

2000

τριπλούν

ΟΦΗ

12.57

ΟΡΙΟ ΕΑΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Γιώργος Κόκκινος

4

Κυριακή

Φιλτισάκου

2000

10000 μ. βάδην

ΑΝΑΤΟΛΗ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ

49.46.31

ΟΡΙΟ ΕΑΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Ηλίας Γκαραβέλας

5

Μαρία

Μαγκούλια

2000

Σφαιροβολία

ΕΝΩΣΗ ΚΑΖΩΝΗΣ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000

15.25

ΟΡΙΟ EAA ΕΥΡΩΠΑΙΚΟΥ  Ε/Ν 2017

Ξενοφών Κουτέλας

6

Μελπομένη

Γρηγοριάδου

2000

Ακοντισμός

ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ

53.38

ΟΡΙΟ ΣΕΓΑΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ  Π/Κ 2017

Σωτήρης Κεχαγιάς

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ  ΠΑΙΔΩΝ

α/α

AΘΛΗΤΗΣ-ΤΡΙΑ

ΕΤΟΣ ΓΕΝ.

ΑΓΩΝΙΣΜΑ

ΕΠΙΔΟΣΗ 17

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

1

Γιάννης Γρανιτσιώτης

2002

100μ.

10.83

ΓΟ ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΣΚΑ

ΜΟΣΧΟΥΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

2

Βασίλης Παπαμαργαρίτης

2001

100μ.& 200μ.

10.91 / 22.35

ΑΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 

ΤΣΙΜΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

3

Δημήτρης Γεωργακόπουλος

2001

100μ.

11.02

ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ

ΜΑΚΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

4

Γιώργος Κωστάρας

2001

200μ.

22.42

ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΤΣΙΓΚΟΥΛΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

5

Αντώνης Σάντας

2001

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ

4.65

ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 

ΣΤΕΦΑΝΗ ΦΩΤΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

6

Γκαλήπ Φαίκογλου

2002

ΜΗΚΟΣ

7.03

ΑΠΣ ΠΥΓΜΗ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΡΟΥΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

7

Απόστολος Κωτούλας

2001

ΜΗΚΟΣ

7.16

ΓΑΣ ΣΚΑΛΑΣ 

ΒΕΡΓΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

8

Θοδωρής Ζιώγας

2002

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

62.00

ΓΑΣ ΝΙΓΡΗΤΑΣ 'ΒΙΣΑΛΤΗΣ'

ΓΚΟΥΓΚΟΥΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

9

Ανθιμος Κελεπούρης

2001

10.000μ. ΒΑΔΗΝ

46.54.86

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ

ΚΕΛΕΠΟΥΡΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

ΠΡΟΕΘΝΙΚΗ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

1

Καλλιόπη/Μαρκέλα Παπανδρέου

2002

100μ.

12.29

ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ

ΜΑΚΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

2

Αδαμαντία Ανθούσα

2001

800μ.

2:14.27

ΑΕ ΛΕΣΒΟΥ ΚΑΛΛΟΝΗΣ ΓΣ

ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

3

Βασιλεία Σπύρου

2002

1.500μ.

4:39.51

ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΠΑΠΠΑΣ ΜΑΡΚΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

4

Ολγα Φιάσκα

2001

5.000μ. ΒΑΔΗΝ

25:24.62

ΑΣ ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΚΟΝΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

5

Μαρία Σεφεριάδη

2001

5.000μ. ΒΑΔΗΝ

25:21.31

ΑΕΠ ΟΛΥΜΠΙΑΣ

ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

6

Παναγιώτα Δόση

2001

ΥΨΟΣ

1.83

ΑΟ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 2015

ΔΟΣΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

7

Βασιλεία Θεοχάρη

2001

ΥΨΟΣ

1.78

ΑΟ ΔΙΑΣ ΟΛ. ΧΩΡΙΟΥ

ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

8

Μιλένα Ποστίκα

2002

ΚΟΝΤΩ

3.70

ΑΟ ΜΕΓΑΡΩΝ 

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

9

 Εύα Κοτσαχείλη

2001

ΚΟΝΤΩ

3.60

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ

ΤΣΩΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

10

Σπυριδούλα Καρύδη

2001

ΜΗΚΟΣ/ ΤΡΙΠΛΟΥΝ

5.95 / 12.18

ΚΕΡΚΥΡΑΪΚΟΣ ΓΣ

ΣΚΟΡΔΙΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

11

Μαρία Καβαλιέρου

2002

ΜΗΚΟΣ

5.89

ΠΑΝΑΞΙΑΚΟΣ ΑΟ

ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

12

Σοφία Κεσσίδη

2002

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

44.79

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

ΜΠΟΤΣΑΚΙΩΒ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

13

Ειρήνη Φραγκάκη

2002

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

41.66

ΑΟ ΚΥΔΩΝ ΧΑΝΙΩΝ

ΠΑΠΑΔΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

14

Μαρία Μαυρεδάκη

2001

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

41.03

ΓΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 

ΜΗΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

15

Ελένη- Μαρία Μπερτσίνα

2001

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

40.62

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΚΑΤΣΙΚΟΥΛΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

16

Ελίνα Τζένγκο

2002

ΑΚΟΝΤ./ΣΦΑΙΡ.

53.19 / 14.86

ΑΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ

ΜΠΟΤΣΑΚΙΩΒ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

17

Κρυνιώ Δημητροπούλου

2001

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

47.02

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ ΓΣ

ΧΑΤΖΗ ΕΛΕΝΗ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

18

Θεοδώρα Σταμάτη

2001

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

46.68

ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ 93

ΤΣΕΡΜΕΝΤΣΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

19

Ιωάννα Μάλλη

2001

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

46.45

ΑΟ ΜΥΚΟΝΟΥ

ΚΥΡΙΑΖΗΣ ΘΩΜΑΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

20

Μέλπω Μπαράκη

2001

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ

46.43

ΦΙΛΑΘΛ ΓΠΣ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ

ΚΟΝΤΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

21

Σταυρούλα Κοσίδου

2001

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

61.69

ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΓΕΠΘ

ΚΟΡΟΣΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

22

Μαρία Τοπούζη

2001

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

60.40

ΑΣ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ

ΜΗΝΑΡΕΤΖΗΣ ΧΑΡΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

23

Ιωάννα Ζγουμποπούλου

2001

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

56.41

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ

ΜΠΑΡΛΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

24

Παναγιώτα Φριγγή

2002

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

55.44

ΓΣ ΘΡΑΚ/ΝΩΝ Ι. ΔΑΣΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ 

ΚΟΥΚΟΥΒΙΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

25

Μαργαρίτα Τσουκαλά

2001

ΕΠΤΑΘΛΟ

5.089

ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ

ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ

ΟΡΙΟ ΕΑΑ  2018

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια