Παραμένουν αήττητοι ΟΦΑ & Πόρος - Διπλό του Ηρακλή Ν. (vid)

Ο ΟΦ Αρκαλοχωρίου και ο Πόρος συνεχίζουν το εντυπωσιακό τους ξεκίνημα στην Α2 ΕΠΣΗ αποτελώντας τις δύο ομάδες με το απόλυτο νικών μετά από τρεις αγωνιστικές. Μάλιστα το σαββατοκύριακο νίκησαν και οι δύο με το ίδιο σκορ (5-0), ο ΟΦΑ απέναντι στον ΑΟ Καμινίων και ο Πόρος με αντίπαλο τον Δία.

Στο παιχνίδι του ΟΦΑ με τα Καμίνια, δύο γκολ σημείωσε ο Ρουσάκης και από ένα οι Κουρλετάκης, Τζανάκης και Λουλάκης.

Στο ματς Πόρος-Δίας στο Μαρτινέγκο, το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ του Σάλιακα και η συνέχεια ήταν εύκολη για τον Πόρο βάζοντας ακόμα δύο γκολ με τον Μάρκου και ένα με τον Τζανγκόλη ενώ το τελικό 5-0 έκανε με εύστοχο πέναλτι ο τερματοφύλακας Δημήτρης Ζαφείρης.

Στη Νέα Αλικαρνασσό ο Μιχάλης Θεοδωράκης πλήγωσε την πρώην του ομάδα, οδηγώντας τον Ηρακλή Νιπιδιτού στη νίκη με 1-3 επί των Νέων Ηροδότου. Μια νίκη που ήθελαν πολύ στον Ηρακλή μετά τις δύο ήττες που είχαν προηγηθεί σε πρωτάθλημα και Κύπελλο από Τριτωνία και Ραύκο. Ο Θεοδωράκης έβαλε δύο γκολ στο α' ημίχρονο ενώ το 0-3 διαμόρφωσε στην επανάληψη ο Δεληθωμαϊδης. Το τελικό 1-3 ήρθε με γκολ του Κυπριωτάκη.

Στο πρώτο του φετινό τρίποντο έφτασε το Αθλόπολις νικώντας 2-1 τον Ραύκο, με σκόρερς τους Κούπε και Σεϊκ Εμπραχίμ, με το Ραύκο να μειώνει με πέναλτι του Παναούση.

Ο Δωριέας πήρε σημαντική νίκη επί των Νέων Εργοτέλη χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιώργου Εργαζάκη στο 13ο λεπτό

Η 3η αγωνιστική είχε πάντως και αρκετές ισοπαλίες. Στη Βαγιά, ο ΕΓΟΗ και η Δόξα Γαλιάς έφεραν 2-2 και πήραν από ένα βαθμό. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές στην αναμέτρηση με γκολ που πέτυχε ο Πατεράκης, αλλά οι «πράσινοι» ισοφάρισαν ισάριθμες με Λικάι και Αουγκλέν.

Στη Μυρτιά, η Τριτωνία παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Αγ. Βαρβάρα. Το 1-0 έκανε στο 7' ο Μαρκάκης, με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 18' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ν. Κοζορώνη.

Στο Ασήμι, ο Ρούβας προηγήθηκε με τον Γ. Παπακώστα στο 25' για να ισοφαρίσει για το τελικό 1-1 για τους γηπεδούχους στο 38' ο Βαρδάκης.