Εντυπωσιακός ο Πανιώνιος 4-1την ΑΕΛ

"Φωτιά" ο Πανιώνιος όποτε βρήκε χώρους, κέρδισε κατά κράτος την απογοητευτική ΑΕΛ στη Νέα Σμύρνη, επικρατώντας με σκορ 4-1 των "βυσσινί" για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το ματς εξελίχθηκε σε παράσταση για έναν ρόλο, με τους γηπεδούχους "αφεντικά" στον αγωνιστικό χώρο από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού. Λάμπρου, Γεσίλ και Σπιριντόνοβιτς ταλαιπώρησαν αφάνταστα την γραμμή άμυνας των φιλοξενούμενων, σκοράροντας από ένα γκολ, ενώ σκόρερ χρίστηκε και ο Μασούρας ερχόμενος από τον πάγκο. Στις καθυστερήσεις ο Φατιόν με εκτέλεση πέναλτι μείωσε για το τελικό 4-1 υπέρ του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Γρηγορίου): Κότνικ, Β. Βλάχος, Μπανανά, Γκιοατά (81' Σταυρόπουλος), Χατζισαφί, Κόρμπος, Σαββίδης, Μασούντ, Λάμπρου, Γεσίλ (64' Μασούρας), Σπιριντόνοβιτς.

ΑΕΛ (Ματάισεν): Μπόζοβιτς, Ρέντζας, Γιοβάνοβιτς, Φάρκας, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός (17' λ.τ. Κούσας), Κριζμάν (83' Περόνε), Ναζλίδης, Κρητικός (46' Ντέλετιτς), Γιαννιτσάνης.