"Πικρή" ήττα για Παναθηναϊκό, 2-3 από την Μπιλμπάο

Ο Παναθηναϊκός ήταν… αφεντικό στην αναμέτρηση με τη Μπιλμπάο μέχρι το 65' προηγούμενος 2-0, όμως σε ένα μπλακ-άουτ επτά λεπτών οι Βάσκοι έφεραν το ματς στο 2-3 και είναι «αγκαλιά» με την πρόκριση.

Ένα αδιανόητο, διάρκειας, μόλις, επτά λεπτών, μπλακ-άουτ «πλήρωσε» ο Παναθηναϊκός κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο!

Ο Λουντ (29') στο πρώτο ημίχρονο και ο Καμπέσας (55') στο δεύτερο πέτυχαν τα δύο γκολ των «πρασίνων» που πραγματοποίησαν εξαιρετική εμφάνιση σ' αυτό το διάστημα.

Στο 68' ο Αντούριθ μείωσε σε 2-1 και τρία λεπτά αργότερα ο Ντε Μάρκος πέτυχε το 2-2, σε δύο παρόμοιες αδράνειες στην άμυνα του Παναθηναϊκού. Τελικά στο 74' ο Αντούριθ με εύστοχο πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Βλαχοδήμος, Ρέις, Μολέντο, Κουτρουμπής, Χουλτ, Λουντ, Ζέκα, Κουρμπέλης, Καμπέσας (84' Δώνης), Άλτμαν (51' Λουτσιάνο), Μολίνς (73' Χατζηγιοβάνης).

ΜΠΙΛΜΠΑΟ (Άνχελ Θιγάντα): Ερερίν, Όσκαρ ντε Μάρκος, Ετσέιτα, Λαπόρτ, Μπαλενθιάγκα, Βέσγκα, Μπενιάτ (77' Σαν Χοσέ), Λέκουε (57' Ινιάκι Γουίλιαμς), Ραούλ Γκαρσία, Μουνιαΐν (85' Σουσαέτα), Αντούριθ.