ΠΟΑ-Αλμυρός 2-3 σε φιλικό στο Ατσαλένιο

Ο ΠΟΑ ηττήθηκε με 2-3 από τον Αλμυρό, σε φιλική αναμέτρηση που έγινε σήμερα στο Ατσαλένιο, ενώ με τους «πράσινους» αγωνίστηκε και ο Γιάννης Γιαλιτάκης, που πιθανόν θα αποκτηθεί από τον Γιούχτα.

Ο Σακλαμάκης έκανε το 0-1 για τον Αλμυρό στο α' ημίχρονο, με τον ΠΟΑ στο 75' να ισοφαρίζει 1-1 με τον Φραγκιαδάκη ενώ άμεσα έβαλε γκολ και ο Χαρμπής κάνοντας το 2-1. Στο τελευταίο 10λεπτο όμως οι φιλοξενούμενοι πήραν τη φιλική νίκη, με τον Σακλαμάκη να σκοράρει για δεύτερη φορά στο παιχνίδι και τον Τάσο Απλαδά να διαμορφώνει το 2-3.

ΠΟΑ: Ματαλλιωτάκης, Χαρίτος, Τζανής, Καρβελάς, Γιαλιτάκης, Ρουμπάκης, Μπουτσάκης, Πατηνιώτης, Τριανταφύλλου, Χατζηανδρέου, Ντάμπος. Έπαιξαν και οι: Ζαργκλής, Τσαχάκης, Χαμαλάκης, Γιαλυτάκης, Παπαδομιχελάκης, Χανιωτάκης, Νταγκόντι, Τοπάλι, Ξυλούρης, Χαρμπής, Λέλεκας, Φραγκιαδάκης.