Τελικός Κ19: ΟΦΗ-Άρης 2-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Το τρόπαιο του πρωταθλητή διεκδικεί η ομάδα Κ19 του ΟΦΗ στον τελικό του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Football League με αντίπαλο τον Άρη.

Η αναμέτρηση στο γήπεδο του Αγίου Δημητρίου είναι στο ημίχρονο, με την ομάδα του Ηρακλείου να προηγείται 1-0 με το γκολ του Περδίκη από το 40ο λεπτό.

Ο Άρης πιέζει στο δεύτερο ημίχρονο και πετυχαίνει το τέρμα της ισοφάρισης στο 62' με τον Κλιγγόπουλο.

Ο ΟΦΗ ανακτά πολύ γρήγορα το προβάδισμα, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ ο Λαμπριανίδης με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

Τέλειωσε το παιχνίδι, πρωταθλητής ο ΟΦΗ στο πρωτάθλημα Κ19. Πανάξια στην κορυφή η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη, σε ένα... προβληματικό "Μαραθώνιο", που κράτησε ως τα τέλη Ιουνίου.

Κ19 ΟΦΗ (Βασίλης Πλεσίτης): Παπαδάκης, Κοκολογιάννης, Λαγουδάκης, Νηστικάκης, Ξενοκτιστάκης, Κοντογιάννης, Λαμπριανίδης, Κουράκης, Σουρνάκης (78' Σταυρακάκης), Ρεμούνδος, Περδίκης.

Κ19 ΑΡΗΣ (Πασχάλης Μελισσάς): Μάντζαρης, Πολυχρόνου (46' Καλίδης), Καραΐσκος, Λιάτσης, Γιάντσιος, Πότσι (82' Σωτηριάδης), Μπουλγκουρίδης (73' Κοντοπούλης), Κλιγγόπουλος, Καλούδης, Πατσιάβας (68' Ανδρεάκος), Ιγνατιάδης.