Αθλητισμός

Οι Κρητικές συμμετοχές στο Πανελλήνιο Παίδων-Κορασίδων

Πολυπληθής είναι η αποστολή της Κρήτης στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδων-κορασίδων που διεξάγεται το σαββατοκύριακο (24-25/6) στα Τρίκαλα. Οι νεαροί αθλητές και αθλήτριες έχουν υψηλές βλέψεις, ενώ ξεχωρίζει η παρουσία της Ζωής Μπαλαμούτη (ΟΦΗ) σε μήκος και τριπλούν και του Χρήστου Φραντζεσκάκη (Ελ. Βενιζέλος) στη σφυροβολλια.

Αναλυτικά, οι συμμετοχές των σωματείων της Κρήτης, όπως έχουν δηλωθεί στο ΣΕΓΑΣ:

Παίδες

100μ.: Φραγκιαδάκης Σ. (ΟΦΗ), Θωμαδάκης Κ. (Κύδων).

200μ.: Καλογέρης Ι. (Κύδων).

400μ.: Ποταμιανάκης Ι. (ΓΕΗ), Σταμπούλος Θ. (ΣΜΚ), Λίλος Μ. (ΟΦΗ), Ξενιδάκης Χ. (Σητειακός), Αδικημενάκης Γ. (ΓΕΗ).

800μ.: Αλεξιάδης Φ. (Ελ. Βενιζέλος), Τζιράκης Σ. (ΓΕΗ), Ξενιδάκης Χ. (Σητειακός).

1500μ.: Τζιράκης Αδ. (ΓΕΗ), Παπαγεωργόπουλος Ν. (Α.Ο. Λασιθίου), Μπούρκουλας Α. (Ελ. Βενιζέλος).

3000μ.: Παραγιουδάκης Π. (Αρκάδι), Μπούρκουλας Α. (ΕΛ. Βενιζέλος).

110μ. εμπ.: Κουκουρογιαννάκης Π. (Α.Ο. Λασιθίου).

400μ. εμπ.: Γαβριλάκης Χ. (Α.Ο. Λασιθίου), Πετσαγγουράκης Μ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας), Λίλος Μ. (ΟΦΗ).

2000μ. Φ.Ε.: Σινκολλά Ρ. (Α.Ο. Λασιθίου).

Ύψος: Τσαντάκης Απ. (Ελ. Βενιζέλος), Τζολάκης Κ. (Ελ. Βενιζέλος), Κοτζαμπασάκης Αλ. (ΓΕΗ).

Επί κοντώ: Λούτσα Ρ. (Ελ. Βενιζέλος).

Μήκος: Παττακός Λ. (ΟΦΗ).

Τριπλούν: Παττακός Λ. (ΟΦΗ).

Σφαιροβολία: Κτενιαδάκης Μ. (Κύδων).

Δισκοβολία: Φθενάκης Α. (Ελ. Βενιζέλος), Γιουρμετάκης Κ. (Ελ. Βενιζέλος), Χατζημιχαήλ Σ. (ΓΕΗ), Κτενιαδάκης Μ. (Κύδων), Ριτζάκης Γ. (Κύδων), Φραντζεσκάκης Χ. (Ελ. Βενιζέλος), Ντουσάκης Ορ. (Ελ. Βενιζέλος).

Σφυροβολία: Φραντζεσκάκης Χ. (Ελ. Βενιζέλος), Ντουσάκης Ορ. (Ελ. Βενιζέλος).

Ακοντισμός: Καλογεράκης Γ. (ΟΦΗ), Πιτσικάκης Μ. (Ελ. Βενιζέλος), Οικονομάκης Ι. (Κύδων), Βασιλικάκης Ι. (ΓΕΗ), Αλεξάκης Δ. (ΓΕΗ), Αλεξάκης Α. (ΓΕΗ).

Σκυταλοδρομία 4Χ100: Κύδων (Καλογέρης, Θωμαδάκης, Καρακαλπάκης, Σουχλάκης, Μαυρεδάκης), ΟΦΗ (Σαβουιδάκης, Τζατζαράκης).

Σκυταλοδρομία 4Χ400: ΓΕΗ (Τζιράκης Α., Τζιράκης Σ., Ποταμιανάκης, Φασουλάκης, Αδικημενάκης), Α.Ο. Λασιθίου (Κουκουρογιαννάκης, Γαβριλάκης, Παπαγεωργόπουλος, Σινκολλά, Τζελιλάι).

Κορασίδες

100μ.: Γιαννουλάτου Ν. (Αρκάδι), Λιναράκη Ε. (Ελ. Βενιζέλος), Μπικέσκου Χ. (Αρκάδι).

200μ.: Τζόνσον Ν. (Ελ. Βενιζέλος), Γιαννουλάτου Ν. (Αρκάδι), Μπικέσκου Χ. (Αρκάδι), Μαυραντωνάκη Ε. (ΣΜΚ).

400μ.: Ψυλλάκη Μ. (Κύδων), Φραγκεδάκη Μ. (Κύδων), Ταμπακοπούλου Κ. (Ελ. Βενιζέλος), Μίλιτς Ι. (Ελ. Βενιζέλος), Κότσι Ν. (ΟΦΗ), Κοσμαδάκη Ρ. (ΟΦΗ), Μουσουράκη Κ. (Ελ. Βενιζέλος).

800μ.: Τσαγκαράκη Γ. (Α.Ο. Λασιθίου).

3.000μ.: Ιωαννίδη Α. (Ελ. Βενιζέλος).

400μ. εμπ.: Λοππινέ Μ. (ΟΦΗ), Τσαγκαράκη Μ. (Λιβυκός Ιεράπετρας), Χαραλαμπάκη Ρ. (Λιβυκός Ι.), Μέτα Ε. (ΟΦΗ).

Επί κοντώ: Σταμπολάκη Ε. (Ελ. Βενιζέλος), Κοτζαμιχάλη Σ. (Ελ. Βενιζέλος), Τερεζάκη Ε. (Ελ. Βενιζέλος).

Μήκος: Μπαλαμούτη Ζ. (ΟΦΗ), Τσαγκαράκη Μ. (Λιβυκός Ι.).

Τριπλούν: Μπαλαμούτη Ζ. (ΟΦΗ).

Δισκοβολία: Φραγκάκη Ε. (Κύδων), Μπουράντα Κ. (Ελ. Βενιζέλος).

Σφαιροβολία: Μυλωνάκη Ζ. (Βιτσέντζος Κορνάρος), Μυλωνάκη Α. (Ελ. Βενιζέλος), Φραγκάκη Ε. (Κύδων), Μπομπολάκη Εμμ. (Ελ. Βενιζέλος).

Ακοντισμός: Αλιμάνι Κ. (Α.Ο. Λασιθίου), Αγγελάκη Α. (Ελ. Βενιζέλος), Τρουλλάκη Μ. (Ελ. Βενιζέλος), Σταφυλαράκη Ε. (Ελ. Βενιζέλος).

Σκυταλοδρομία 4Χ100: ΟΦΗ (Χανιωτάκη, Μανδυλάκη, Καλογιαννάκη).

Σκυταλοδρομία 4Χ400: Κύδων (Φραγκεδάκη, Ψυλλάκη, Ευθυμάκης, Κάσλεβα, Ηλιάκη), ΟΦΗ (Λοππινέ, Μέτα, Κότσι, Χανιωτάκη), Ελ. Βενιζέλος (Μπουζάκη, Στεφανογιάννη, Μίλιτς, Ταμπακοπούλου, Μουσουράκη, Ιωαννίδη).

Σχόλια