Αναγέννηση Καρδ.-ΟΦΗ 0-2 (ΤΕΛΙΚΟ) Live

Μπορεί να μην υπάρχει έντονα βαθμολογικό κίνητρο, όμως ο ΟΦΗ θέλει τη νίκη στον εκτός έδρας αγώνα με την Αναγέννηση Καρδίτσας για την 33η αγωνιστική της Football League.

Με 18 διαθέσιμους ποδοσφαιριστές πήγε στην Καρδίτσα η ομάδα του Ηρακλείου, που θέλει να ολοκληρώσει με νίκες το πρωτάθλημα.

Παρακολουθείστε Live την αναμέτρηση από το neakriti.gr

14' Σέντρα του Βαλλιάνου από αριστερά, έπειτα από συνεργασία με τον Μιλοσάβλιεφ, οι αμυντικοί πρόλαβαν τον Βουό πριν γίνει επικίνδυνος.

16' Νέα σέντρα από τον Βαλλιάνο, η κεφαλιά του Μάνου δε θα βρει στόχο.

18' Εκτέλεση κόρνερ από το Νάστο, ο Όστοϊτς πιάνει την κεφαλιά, με τον Γεωργαντζά να μπλοκάρει σταθερά.

31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ωραία σέντρα του Βαλλιάνου από αριστερά, ο Βουό με "καρφωτή" κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

35' Ο Μιλοσάβλιεφ "πατάει" τη μπάλα για τον Κιάσσο, που σουτάρε με καλές προϋποθέσεις, αλλά άστοχα.

39' Σέντρα του Καραγιάννη για τους γηπεδούχους, οι αμυντικοί του ΟΦΗ πρόλαβαν τον Ξέρρα πριν γίνει επικίνδυνος.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΟΦΗ να προηγείται 0-1, καθώς είχε τον πρωτοβουλία των κινήσεων και μεγαλύτερη διάθεση από τους γηπεδούχους.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Καρδίτσα.

51' Πρώτη αλλαγή στον αγώνα από τους γηπεδούχους, ο Ντεμπελέ στη θέση του Ξέρρα.

52' Αντεπίθεση για την Αναγέννηση, με τρεις παίκτες να βγαίνουν στην κόντρα με μοναδικό αμυντικό τον Όστοϊτς, όμως ο Ντεμπελέ κάνει άσχημη τελική πάσα.

57' Ατομική ενέργεια από τον Βουό, που θα κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει δίπλα από το κάθετο δοκάρι.

61' Ο Δαύκος κινείται γρήγορα μακριά από την εστία του και προλαβαίνει τον Βουκομάνοβιτς, πριν αυτός γίνει απειλητικός.

62' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Χύζι στο ματς αντί του Αντουκόρ.

62' Ο Βουό μετά από ωραία ενέργεια, θα "σπάσει" τη μπάλα για τον Μάνο στο ύψος του πέναλτι, όμως ο Γεωργαντζάς εξουδετερώνει το πλασά του επιθετικού των Κρητικών.

66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ωραία ανάπτυξη για τον ΟΦΗ, Όγκμποε, Βουό και Βαλλιάνος "χτίζουν" την επίθεση, ο αριστερός μπακ των Κρητικών κάνει το γύρισμα και ο Μιλοσάβλιεφ πετυχαίνει το 0-2.

68' Δεύτερη αλλαγή για την Αναγέννηση, ο Τζέλος στη θέση του Μυργιώτη.

69' Παραλίγο αυτογκόλ του Κομεσίδη, μετά από σέντρα του Δημόπουλου, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.

73' Ένας πρώην παίκτης του ΟΦΗ, ο Δήμος Τζέκος είναι η τελευταία αλλαγή της Αναγέννησης στη θέση του Βουκομάνοβιτς.

75' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, θα τη δεχθεί ο Μάιγκα για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Όγκμποε.

82' Ο Μπουρσέλης περνάει στον αγώνα για τον ΟΦΗ αντί του Μιλοσάβλιεφ.

86' Σουτ του Χαλκιαδάκη για τους γηπεδούχους με καλές προϋποθέσεις, αλλα είναι αρκετά άστοχο.

88' Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Κοιλιάρας στη θέση του Βαλλιάνου.

Τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή Δραγάτη, ο ΟΦΗ φεύγει νικητής από την Καρδίτσα με 0-2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Γεωργαντζάς, Καραγιάννης, Τζάνης, Μάιγκα, Δημόπουλος, Σμίλτος, Χαλκιαδάκης, Βουκομάνοβιτς (73' Τζέκος), Ξέρρας (51' Ντεμπελέ), Μπιτέλης, Μυργιώτης (68' Τζέλλος).

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Δαύκος, Κιάσσος, Κομεσίδης, Όστοϊτς, Βαλλιάνος (88' Κοιλιάρας), Νάστος, Αντουκόρ (61' Χύζι), Μάνος, Όγκμποε, Μιλοσάβλιεφ (82' Μπουρσέλης), Βουό.