Λαμία- ΟΦΗ 1-1 τελικό

Έχοντας αφήσει πίσω τα όσα έγιναν στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Σμύρνης που τον απομακρύνουν από το στόχο του… ο ΟΦΗ δίνει ένα ακόμη ντέρμπι. Αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Λαμία με στόχο το νικηφόρο αποτέλεσμα.

*Όλα είναι έτοιμα στο κατάμεστο γήπεδο της Λαμίας για να ξεκινήσει το παιχνίδι.

*2΄: Άγγιξε το γκολ η ομάδα της Λαμίας που είχε οριζόντιο δοκάρι με τον Βάντερσον μετά από ατομική προσπάθεια.

*10΄ Ο Πουρτουλουδίης έβγαλε για τον Πάγκαλο που έκανε το σουτ όμως η μπάλα έφυγε κόρνερ.

*16΄: Ένα φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους. Την έκτέλεση ανέλαβε ο Ρότσα όμως η μπάλα έφυγε ψηλά άουτ.

*19' :Ο Μπλάζιτς έκανε το σουτ όμως ο Στρέζος  έδιωξε σε κόρνερ.

*21:Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ μετά από εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Χαντί όμως ο τερματοφύλακας Πίτκας έσωσε σωτήρια.

*37΄: Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία με τον Ρότσα, το σούτ του οποίου έφυγε λίγο άουτ.

*41΄: Δοκάρι για τον ΟΦΗ.  Ωραίο σουτ του Βουό, σταμάτησε όμως στο αριστερό δοκάρι του Πίτκα.

*46΄: Ξεκίνησε το β΄ ημίχρονο χωρίς αλλαγές για την ομάδα του ΟΦΗ ενώ για τη Λαμία τη θέση του Ρότσα πήρε ο Ματσούκας.

*Ολοκληρώθηκε το α΄ ημίχρονο στη Λαμία με το παιχνίδι στο 0-0 και τις δύο ομάδες να έχουν από ένα δοκάρι.

*54΄: 1-0 η Λαμία: Μετά από πάσα του Βάντερσον ο Ντουρμισάι με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Στρέζου.

*Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μιλοσάβλιεφ μπήκε στη θέση του Πάγκαλου και ο Όγκμποε στη θέση του Χαντί.

*75: Γκολ ο ΟΦΗ 1-1: Ο Μιλοσάβλιεφ λίγο μετά την είσοδο του στο παιχνίδι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από εξαιρετική ενέργεια του Βουό.

*76΄: Νέα καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με το σουτ του Μάνου όμως αντέδρασε αποτελεσματικά ο Πίτκας.

*81΄:Στον ΟΦΗ διαμαρτύρονται που ο  Τζήλος δίνει φάουλ σε χέρι του Βασιλόγιαννη αντί να τον αποβάλλει.

89΄: Ευκαιρία για τον ΟΦΗ.Κεφαλιά του Όγκμποε, μπλόκαρε ο Πίτκας.

93΄: Εκτέλεσε το φάουλ ο Βαλλιάνος η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

Τέλος του παιχνιδιού. Λαμία- ΟΦΗ 1-1

Λαμία: Πίτκας, Μπλάζιτς, Βασιλόγιαννης, Βάντερσον, Ντουρμισάι΄(72 Αυγενικού), Βαλιός, Όμο, Ρότσα (46΄ Ματσούκας), Πεταυράκης, Αναστασιάδης, Σπυρόπουλος.

ΟΦΗ: Στρέζος, Κώτσιος, Κομεσίδης, Κιάσσος, Βαλλιάνος, Νάστος, Πουρτουλίδης, Χαντί (57΄ Όγκμποε), Πάγκαλος (57΄Μιλοσάβλιεφ), Μάνος, Βουό.