Πανσερραϊκός-ΟΦΗ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

Να συνεχίσει το νικηφόρο σερί του θέλει ο ΟΦΗ, στη σημερινή εκτός έδρας δοκιμασία με τον Πανσερραϊκό για την 26η αγωνιστική της Football League.

Ο Πάτρικ Βουό η μοναδική αλλαγή σε σχέση με το ματς κόντρα στον Αγροτικό Αστέρα, καθώς ο Ιβοριανός πήρε την θέση του τιμωρημένου Μιλοσάβλιεφ.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη του αγώνα από το neakriti.gr

1' Σουτ του Τσιμίκα με καλές προϋποθέσεις, ο Στρέζος με εξαιρετική επέμβαση αποκρούει σε κόρνερ.

3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Εκτέλεση φάουλ του Νάστου, η μπάλα έρχεται δεξιά προς τον Μάνο που κάνει το "γύρισμα" προς την την περιοχή και ο Βουό κάνει το 0-1.

13' Ο Μάνος θα επιχειρήσει το σουτ, όμως η μπάλα κοντράρει στον Βοσκόπουλο και φεύγει κόρνερ.

15' Σουτ του Πόζογλου για τους γηπεδούχους, ο Στρέζος θα μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

25' Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Κώτσιος περνάει στη θέση του τραυματία Κομεσίδη.

32' Κόρνερ του Χαντί από αριστερά, ο Κώτσιος θα πιάσει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, όμως είναι άστοχος.

38' Ωραία σέντρα του Κιάσσου από δεξιά, ο Μάνος θα κάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα περνά για λίγο άουτ.

42' Ξανά σε θέση βολής ο Μάνος μέσα στην περιοχή, όμως την τελευταία στιγμή θα τον ανακόψει ο Καψάλης, πριν ο επιθετικός του ΟΦΗ πλασάρει.

43' Πρώτη κίτρινη κάρτα στην αναμέτηση θα τη "δει" ο Σιάκκας από πλευράς γηπεδούχων.

43' Εκτέλεση φάουλ του Χαντί, ο Πάγκαλος προσπαθεί να επαναφέρει μέσα στην περιοχή και οι Κρητικοί "φωνάζουν" για πέναλτι σε χέρι αντίπαλου αμυντικού.

44' Κίτρινη κάρτα στον Πάγκαλο για διαμαρτυρία.

45' Αψιμαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών, με τους παίκτες του ΟΦΗ να τα "έχουν" με τον Ρούτση, που δεν τήρησε το Fair Play όταν Νάστος και Σιάκκας ήταν τραυματίες στο χορτάρι. Ο μέσος του Πανσερραϊκού συνέχισε την φάση, με τον Στρέζο να μπλοκάρει.

45+1' Ο Μανός από διαγώνια θέση στο ύψος του πέναλτι ήταν έτοιμος να σουτάρει προς την εστία, όμως ο Καψάλης βγάζει την μπάλα κόρνερ κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή.

45+2' Εκτέλεση κόρνερ από τον Χαντί, ο Παντίδος έχει την ευκαιρία με προβολή, όμως ο Ρίστιτς μπλοκάρει σταθερά.

*Κίτρινη κάρτα για τον Ρίστιτς μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου για διαμαρτυρία προς τον διαιτητή Μαρόπουλο.

Τέλος του πρώτου 45λεπτου. Ο ΟΦΗ ξεκίνησε ιδανικά με γκολ του Βουό, όμως μεταξύ 15'-30' είχε ένα "κενό" διάστημα που οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο και προσπάθησαν να απειλήσουν με την ισοφάριση. Μετά το ημίωρο, η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλο ανέβασε "στροφές" και τουλάχιστον σε τρεις περιπτώσεις θα μπορούσε να πετύχει και δεύτερο τέρμα.

46' Με αλλαγή ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο για τους γηπεδούχους, ο Χαντί στη θέση του Παπατζίκου.

54' Φάουλ με τον Χαντί από καλή έξω από την περιοχή, ο Ρίστιτς θα μπλοκάρει σταθερά, καθώς η μπάλα πέρασε από το "τείχος", όμως δεν είχε δύναμη.

60' Δεύτερη αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Τσούτσης στη θέση του Σιάκκα.

63' Αλλαγή και για τον ΟΦΗ, ο Μπόατενγκ αντί του Μάνου στον αγωνιστικό χώρο.

64' Ο Κώτσιος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, όμως υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ και έτσι δεν υπάρχει γκολ.

65' "Κλείνει" τις αλλαγές του ο Πανσερραϊκός με τον Κάκκο αντί του Πόζογλου.

69' Ο Ρούτσης θα βρεθεί μέσα στην περιοχή, όμως καθυστερεί και ο Στρέζος θα μπλοκάρει εγκαίρως τη μπάλα.

71' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με το γύρισμα του Πάγκαλου από δεξιά, όμως ο Βουό δε μπόρεσε να βρεθεί στην πορεία της μπάλας και να τη στείλει σε κενή εστία.

75' Κίτρινη κάρτα για τον Τσούτση από τον διαιτητή της αναμέτρησης.

76' Φάουλ για τον ΟΦΗ, με τη μπάλα να φτάνει στον Χαντί στο ύψος της μικρής περιοχής, όμως είναι άστοχος.

82' Ανεπανάληπτη ευκαιρία για την ομάδα του Ηρακλείου, ο Βού έκλεψε και έφερε τη μπάλα στη μικρή περιοχή για τον Χαντί, όμως ο τελευταίος την έστειλε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

86' Κεφαλιά του Τσελεπίδη από καλή θέση, ο Στρέζος εντυπωσιακά παραχωρεί κόρνερ.

90' Τελευταία αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Όγκμποε στη θέση του Πάγκαλου.

Τελευταίο σφύριγμα, ο ΟΦΗ παίρνει μια σημαντική νίκη στις Σέρρες, την 5η συνεχόμενη.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Ρίστιτς, Τσελεπίδης, Βοσκόπουλος (46' Παπατζίκος), Καψάλης, Ιωαννίδης, Σιάκκας (60' Τσούτσης), Γαβριηλίδης, Πόζογλου (65' Κάκκο), Ρούτσης, Τσιμίκας, Γκούρτσας.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κιάσσος, Κομεσίδης (25' Κώτσιος), Παντίδος, Βαλλιάνος, Νάστος, Μητρόπουλος, Χαντί, Μάνος (63' Μπόατενγκ), Πάγκαλος (90' Όγκμποε), Βουό.