Αθλητισμός

Οι αθλητές που έπιασαν τα όρια για τα Παγελλήνια Κολύμβησης

Αρκετοί ήταν οι αθλητές και οι αθλήτριες που έπιασαν τα όρια για τα Πανελλήνια πρωταθλήματα κολύμβησης στη διασυλλογική ημερίδα αγωνιστικών κατηγοριών που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο από το ΝΟΗ στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου.

Συμμετείχαν 176 αθλητές-τριες από 16 σωματεία και τα όρια έπιασαν οι εξής:

50 μ. πεταλούδα Α: Φτυλάκης Μ. (ΠΑΟΚ) 00:28.58, Μπρανίστε Μ. (ΝΟΡ) 00:29.13, Ασμαριάν Δ. (ΝΟΡ) 00:29.75, Μπαλαμούτσος Ν. (ΕΓΟΗ) 00:29.75.

50 μ. πεταλούδα Γ: Νάσιου Α. (ΑΝΟΓ) 00:31.65, Τροχαλάκη Μ. (ΟΣΦΠ) 00:33.26, Παπαδάκη Μ. (ΠΑΟΚ) 00:33.81, Μαυρογιάννη Δ. (ΚΟΗ) 00:35.49, Κριτσωτάκη Σ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:36.07, Κωνσταντάκη Μ. (Ηράκλ. 91) 00:36.08, Χριστοφακάκη Κ. (Δελφίνια) 00:36.40, Τσατσαράκη Αικ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:37.20.

50μ. Ύπτιο Α: Αδάμος Κ. (Α.Ο. Πρ. Ηρακ.) 00:31.71, Πετράκης Ν. (Δελφίνια) 00:34.23.

50μ. ύπτιο Γ: Κουτρουμπή Μ. (Ωρίωνας) 00:36.60, Χιώτη Ε. (Ωρίωνας) 00:36.68, Ντρίνιτς Θ. (ΝΟΡ) 00:36.94, Αλεξάκη Μ. (ΟΦΗ) 00:38.22.

100μ. ελεύθερο Α: Κωνσταντάκης Γ. (Ωρίωνας) 00:57.82, Κίτιτσας Β. (ΠΑΟΚ) 00:58.15, Μπαλαμούτσος Ν. (ΕΓΟΗ) 00:59.04, Φίλικας Μ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:59.48, Κουτράκης Ν. (Ωρίωνας) 01:00.20, Τουβλελιός Ι. (Ωρίωνας) 01:01.79, Φραγκιαδάκης Ν. (ΝΟΡ) 01:04.12, Πετράκης Ν. (Δελφίνια) 01:04.54, Νταντούδης Ρ. (ΝΟΗ) 01:06.23, Σαββάκης Β. (ΟΦΗ) 01:06.85, Ζουράρης Κ. (ΟΦΗ) 01:07.23.

100μ. ελεύθερο Γ: Τροχαλάκη Μ. (ΟΣΦΠ) 01:03.48, Ανδρεανίδη Β. (ΑΝΟΓ) 01:04.07, Νάσιου Α. (ΑΝΟΓ) 01:04.96, Οικονομάκη Μ. (Ομ. Κολ. Υδρ.) 01:05.54, Θεοδωράκη Α. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 01:07.12, Δροσάκη Μ. (ΝΟΡ) 01:10.42.

100 μ. πρόσθιο Α: Ασμαριάν Δ. (ΝΟΡ) 01:14.55, Λυδάκης Χρ. (Ηράκλ. '91) 01:18.85, Καλογιαννάκης Γ. (Α.Ο. Πρ. Ηράκλ.) 01:21.54, Αγοράς Α. (ΝΟΗ) 01:28.71.

100 μ. πρόσθιο Γ: Παπαδάκη Θ. (Ομ. Κολ. Υδρ.) 01:25.17, Μπίζα Β. (ΟΦΘ Αλεξ.) 01:26.25, Λαγκουβάρδου Μ. (Δελφίνια) 01:27.23.

200 μ. πεταλούδα Α: Αντωνακάκης Γ. (Ωρίωνας) 02:56.00.

200 μ. ύπτιο Α: Μιχαηλέλλης Θ. (Ωρίωνας) 02:34.58, Καφφάτος Δ. (ΝΟΡ) 02:39.99, Μαυρογιάννης Γ. (ΚΟΗ) 02:41.35.

200 μ. ύπτιο Γ: Τζέρα Α. (ΝΟΡ) 02:55.95.

400 μ. ελεύθερο Α: Μπρανίστε Μ. (ΝΟΡ) 04:34.52, Τουβλέλιος Ι. (Ωρίωνας) 04:42.55, Αποστολάκης Ν. (Ωρίωνας) 04:43.88.

400 μ. ελεύθερο Γ: Κουτρουμή Μ. (Ωρίωνας) 05:12.89.

200 μ. Μ.Α. Α: Λυδάκης Φ. (Ηράκλ. '91) 02:28.05, Αλεξανδρής Α. (ΚΟΗ) 02:31.64, Λυδάκης Χ. (Ηράκλ. '91) 02:34.05, Παρασύρης Ν. (ΚΟΗ) 02:40.52, Φίλικας Κ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:44.27, Καφφάτος Δ. (ΝΟΡ) 02:49.49, Σποντιδάκης Κ. (ΝΟΡ) 02:51.70.

200 μ. Μ.Α. Γ: Νάσιου Α. (ΑΝΟΓ) 02:31.81-open, Ρινάκη Σ. (ΝΟΡ) 02:50.40.

800 μ. ελεύθερο Α: Κωνσταντάκης Γ. (Ωρίωνας) 09:18.52.

50 μ. ελεύθερο Γ: Τροχαλάκη Μαρία-Μελίνα (ΟΣΦΠ) 00:27.97-open, Τροχαλάκη Μ. (ΠΑΟΚ) 00:28.11-open, Παπαδάκη Μ. (ΠΑΟΚ) 00:29.70, Ανδρεανίδη Β. (ΑΝΟΓ) 00:30.32, Ντρίνιτς Θ. (ΝΟΡ) 00:30.37, Μπουτζούκα Α. (ΝΟΡ) 00:31.21, Θεοδωράκη Α. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:31.95, Αλεξάκη Μ. (ΟΦΗ) 00:32.73, Κριτσωτάκη Σ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:32.85.

50 μ. ελεύθερο Α: Ανδρεαδάκης Β. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:24.95-open, Φτυλάκης Μ. (ΠΑΟΚ) 00:25.07, Φίλικα Μ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:26.37, Κότιτσας Β. (ΠΑΟΚ) 00:26.55, Μπαλαμούτσος Ν. (ΕΓΟΗ) 00:26.89, Μαυρομάτης Γ. (ΝΟΡ) 00:30.76.

50 μ. πρόσθιο Γ: Τροχαλάκη Μαρ.-Μελ. (ΟΣΦΠ) 00:36.94-open, Παπαδάκη Θ. (Ομ. Κολ. Υδρ.) 00:37.30-open, Λαγκουβάρδου Μ. (Δελφίνια) 00:40.66, Τσαταράκη Κ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 00:41.67.

50 μ. πρόσθιο Α: Φτυλάκης Μ. (ΠΑΟΚ) 00:32.86, Αποστολάκης Π. (ΝΟΡ) 00:36.86, Καλογιαννάκης Γ. (Α.Ο. Πρ. Ηράκλ.) 00:37.15.

100 μ. πεταλούδα Γ: Κωνσταντάκη Μ. (Ηράκλ. '91) 01:19.62.

100 μ. πεταλούδα Α: Ασμαριάν Δ. (ΝΟΡ) 01:07.46.

100 μ. ύπτιο Γ: Νάσιου Α. (ΑΝΟΓ) 01:15.66, Ντρίνιτς Θ. (ΝΟΡ) 01:17.96, Μπίζα Β. (ΟΦΘ Αλεξ.) 01:20.05, Τζέρα Α. (ΝΟΡ) 01:22.71.

100 μ. ύπτιο Α: Αλεξανδρής Α. (ΚΟΗ) 01:09.17, Κουτράκης Ν. (Ωρίωνας) 01:12.95, Λυδάκης Χ. (Ηράκλ. '91) 01:13.55, Μαυρογιάννης Γ. (ΚΟΗ) 01:15.66, Καφφάτος Δ. (ΝΟΡ) 01:16.14.

200 μ. ελεύθερο Γ: Νάσιου Α. (ΑΝΟΓ) 02:15.58, Ανδρεανίδη Β. (ΑΝΟΓ) 02:23.42, Θεοδωράκη Α. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:27.42, Κουτρουμπή Μ. (Ωρίωνας) 02:27.56, Μπουτζούκα Α. (ΝΟΡ) 02:28.10, Ρινάκη Σ. (ΝΟΡ) 02:29.17.

200 μ. ελεύθερο Α: Φίλικας Μ. (ΑΡΓΗΡΑΚ) 02:10.77, Νταντούδης Ρ. (ΝΟΗ) 02:24.68.

200 μ. πρόσθιο Γ: Μπίζα Β. (ΟΦΘ Αλεξ.) 03:08.01, Δροσάκη Μ. (ΝΟΡ) 03:10.48.

200 μ. πρόσθιο Α: Κωνσταντάκης Γ. (Ωρίωνας) 02:32.40-open, Βαμβουκάκης Ν. (ΠΑΟΚ) 02:39.42, Τουβλέλιος Ι. (Ωρίωνας) 02:51.91, Αποστολάκης Π. (ΝΟΡ) 02:54.25.

400 μ. Μ.Α. Α: Μπρανίστε Μ. (ΝΟΡ) 05:06.24, Αποστολάκης Ν. (Ωρίωνας) 05:10.13, Μιχαηλέλλης Θ. (Ωρίωνας) 05:19.72, Βέλλος Γ. (Ωρίωνας) 05:38.94, Αντωνακάκης Γ. (Ωρίωνας) 05:57.89, Μαυρογιάννης Γ. (ΚΟΗ) 05:59.05.

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια