ΙΝΚΑ-Εργοτέλης 1-2 και ΠΟΑ-Ιωνικός 0-2 ΤΕΛΙΚΟ

Κομβικής σημασίας η 24η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ' Εθνικής, με τον Εργοτέλη να δοκιμάζεται στην έδρα του ΙΝΚΑ, ενώ ο ΠΟΑ υποδέχεται τον Ιωνικό.

Οι "κιτρινόμαυροι" θέλουν νίκη για να διατηρήσουν τον έλεγχο στη "μάχη" της κορυφής, ενώ η χανιώτικη ομάδα "καίγεται" για το τρίποντο στην προσπάθεια για παραμονή.

Τον Εργοτέλη, απασχολεί έντονα και το παιχνίδι ΠΟΑ-Ιωνικός, που με νίκη των Ατσαλενιωτών είναι πιθανό να αλλάξουν οι βαθμολογικοί συσχετισμοί.

Ενημέρωση για τους δύο αγώνες από το neakriti.gr

Σε λίγο συμπληρώνεται το πρώτο 5λεπτο, στο 0-0 και τα δύο παιχνίδια.

8' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ 0-1: Σέντρα του Καμαρά από δεξιά, ο Καραλής με πλασέ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

*Νωρίς η πρώτη αλλαγή για τους Ατσαλενιώτες και μάλιστα αναγκαστική, ο Βρεττός στη θέση του Γενιτσαρίδη που τραυματίστηκε.

Χωρίς φάσεις το πρώτο ημίωρο στις Μουρνιές, ανάμεσα στον Εργοτέλη και το ΙΝΚΑ.

33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΝΚΑ 1-0: Εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη από αριστερά, ο Βουρβαχάκης με πλασέ στην κίνηση από τη μικρή περιοχή του Εργοτέλη κάνει το 1-0.

Ημίχρονο στις Μουρνιές, ΙΝΚΑ-Εργοτέλης 1-0.

Τέλος, πρώτου 45λεπτου και στο Ατσαλένιο, ΠΟΑ-Ιωνικός 0-1.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στα δύο παιχνίδια.

Αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Καϊμακαμούδης στη θέση του Γκοτσούλια, ώστε οι "κιτρινόμαυροι" να γίνουν πιο επιθετικοί.

47' Δοκάρι για τον Εργοτέλη στη σέντρα-σουτ του Λεάλ, που σταματά στη συμβολή των δοκών.

50' Με δέκα παίκτες συνεχίζει ο ΠΟΑ κόντρα στον Ιωνικό, καθώς αποβλήθηκε ο Βρεττός με δεύτερη κίτρινη.

54' Ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Κατσικοκέρη, όμως ο γκολκίπερ Βλαχάκης έσωσε την εστία του ΙΝΚΑ.

56' Ακυρωθέν γκολ του ΠΟΑ για οφσάιντ στον Πετράκη, έντονες διαμαρτυρίες στο Ατσαλένιο.

58' Αλλαγή για το ΙΝΚΑ, ο Σέχου στη θέση του Ντεντάκη.

60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ 1-1: Φάουλ του Λεάλ, κεφαλιά του Νικολακάκη η μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

77' Ευκαιρία για τον Ιωνικό στο Ατσαλένιο, ο Γιαγκιόζης αποκρούει σωτήρια στο τετ-α-τετ με τον Καμαρά.

82' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΤΕΛΗ 1-2: Ατομική προσπάθεια και τρομερό σουτ του Λεάλ, που στέλνει τη μπάλα στο "παραθυράκι" της εστίας για το 1-2.

85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΩΝΙΚΟ 0-2: Με απευθείας εκτέλεση φάουλ νικά τον Γιαγκιόζη ο Καραλής και πετυχαίνει το δεύτερο τέρμα.

*Στις καθυστερήσεις και τα δύο παιχνίδια.

Τελικό αποτέλεσμα στις Μουρνιές, μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Εργοτέλη με 1-2 επί του ΙΝΚΑ. Οι "κιτρινόμαυροι" παρά τη νίκη του Ιωνικού στο Ατσαλένιο, διατηρούν τον έλεγχο για την πρώτη θέση. Οι Νικαιώτες επικράτησαν 0-2 του ΠΟΑ, με δύο τέρματα του Καραλή.