Παναιγιάλειος-ΟΦΗ 0-3 (ΤΕΛΙΚΟ)

Εκτός έδρας δοκιμασία για τον ΟΦΗ στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League.

Η ομάδα του Ηρακλείου θέλει να δείξει χαρακτήρα νικητή, ενώ ο Νίκος Παπαδόπουλος έχει κάποιες αλλαγές στο αρχικό σχήμα.

Νάστος και Παντίδος έχουν πάρει φανέλα βασικού, ενώ στο… απουσιολόγιο είναι οι τιμωρημένοι Ράντι και Βαλλιάνος.

Παρακολουθείστε την εξέλιξη της αναμέτρησης από το neakriti.gr

*Πριν τη σέντρα τιμήθηκαν από τη διοίκηση του Παναιγιάλειου και τους οργανωμένους φίλους του, οι Στρέζος, Νάστος και Μητρόπουλος, που έχουν φορέσει τη φανέλα της ομάδας του Αιγίου.

3' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι με τον Τσιλιγκίρη για τους γηπεδούχους, όμως είναι άστοχο.

6' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 0-1: Ο Μιλοσάβλιεφ "κόβει" τη μπάλα από αριστερά και ο Μάνος με πλασέ στην κίνηση κάνει το 0-1. Ο Έλληνας επιθετικός συνεχίζει το σερί του στο σκοράρισμα.

13' Φάουλ του Μπούζα από δεξιά, κεφαλιά του Κρητικού, με τον Στρέζο να μπλοκάρει εύκολα τη μπάλα.

16' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 0-2: Ξανά αναπτύσσεται ωραία από αριστερά ο ΟΦΗ, ο Κιάσσος περνάει ωραία τη μπάλα μέσα στην περιοχή για τον Βουό και αυτό εύκολα τη στέλνει στα δίχτυα.

18' Ο Τσιλιγκίρης από πλάγια θέση στέλνει τη μπάλα προς την εστία, όμως ο Κώτσιος πάνω στη γραμμή απομακρύνει σωτήρια σε κόρνερ.

27' Κίτρινη κάρτα στον Στίκα για αντικανονικό μαρκάρισμα στον Μάνο.

34' Ο Μιλοσάβλιεφ θα σουτάρει από τα όρια της περιοχής, αλλά δεν προβληματίζει ιδιαίτερα τον Γκαραβέλη.

35' Δυνατό σουτ του Καζναφέρη έξω από την περιοχή, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι.

36' Κίτρινη κάρτα στον Μάνο, με τον διαιτητή Κατσικογιάννη να θεωρεί ότι έκανε "θέατρο" για πέναλτι. Από πλευράς ΟΦΗ διαμαρτύρονται έντονα, υποστηρίζοντας ότι υπάρχει παράβαση σ' αυτή τη φάση.

43' Κίτρινη κάρτα στον Μωϋσίδη για τους γηπεδούχους, που βρίσκεται στον πάγκο, όμως έκανε κάποια χειρονομία σύμφωνα με το διαιτητή.

45' Ο Κρητικός βγήκε σε θέση βόλης μέσα στην περιοχή, όμως σούταρε ψηλά άουτ.

Τέλος στο πρώτο 45λεπτο.

Από νωρίς έφερε στα μέτρα του το πρώτο ημίχρονο ΟΦΗ, καθώς στις δύο πρώτες καλές οργανωμένες επιθέσεις πέτυχε ισάριθμα τέρματα με τους Μάνο και Βουό. Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου έχει τον έλεγχο, κρατώντας τους αντιπάλους μακριά από την περιοχή του Στρέζου.

46' Σέντρα στην επανάληψη. Πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Νταγκεστάνι στη θέση του Ρότα.

53' Γύρισμα του Μιλοσάβλιεφ από αριστερά, ο Μάνος με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι έκανε πάσα στον Χαντί, που απο κοντά με νέα κεφαλιά δε μπόρεσε να νικήσει τον Γκαραβέλη.

57' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ ο Μητρόπουλος στη θέση του Μπόατενγκ, που είχε ένα μικροπρόβλημα τραυματισμού.

60' Ο Ιβάνκο στο ματς για τον Παναιγιάλειο, παίρνει τη θέση του Παπαδόπουλου.

62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 0-3: Ωραία συνεργασία των παικτών του ΟΦΗ, ο Βουό κάνει την πάσα για τον Χαντί και αυτός με διαγώνιο σουτ πετυχαίνει το 0-3 και "κλειδώνει" τη νίκη.

65' Λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, σέντρα του Μάνου από δεξιά, ο Χαντί έκανε το σουτ από ευνοϊκή θέση, όμως η μπάλα κόντραρε στο σώμα του Τρίγκα.

67' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Βρεττός στη θέση του Βουό.

Τελευταίο 10λεπτο στην αναμέτρηση, με τον ρυθμό να έχει πέσει και την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου να μην απειλείται καθόλου.

82' Κλείνει τις αλλαγές του ο Σπανός, ο Βουτσιώτης στη θέση του Μπούζα.

83' Τελευταία αλλαγή και για τον ΟΦΗ, ο Φαζός περνάει στο ματς αντί του Μάνου.

*Ο Μανόλης Φαζός είχε ένα τραυματισμό που αρχικά προκάλεσε αναστάτωση στον πάγκο του ΟΦΗ, όμως τελικά δεν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

92' Ευκαιρία με τον Μιλοσάβλιεφ μέσα από την περιοχή, όμως ο Γκαραβέλης θα αποκρούσει.

Τελευταίο σφύριγμα από τον διαιτητή Κατσικογιάννη, ο ΟΦΗ έδειξε χαρακτήρα και εκτός έδρας, μετατρέποντας το παιχνίδι σε... περίπατο.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Δημήτρης Σπανός): Γκαραβέλης, Ρότα (46' Νταγκεστάνι), Παπαδόπουλος (60' Ιβάνκο), Στίκας, Ντέμο, Τρίγκας, Καζναφέρης, Μπούζας (80' Βουτσιώτης), Σκαρτσίλας, Τσιλιγκίρης, Κρητικός.

ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Κομεσίδης, Παντίδος, Κώτσιος, Κιάσσος, Νάστος, Μπόατενγκ (57' Μητρόπουλος), Χαντί, Μάνος (83' Φαζός), Μιλοσάβλιεφ, Βουό (67' Βρεττός).