Το video από το Ανθεστίων-ΠΑΟΚ 2-2

Ωραίο παιχνίδι χωρίς πίεση για τις δύο ομάδες έγινε χθες στο Θραψανό για την Α1 ΕΠΣΗ, με τον Ανθεστίωνα και τον ΠΑΟΚ να αναδεικνύονται ισόπαλοι 2-2.

Ο Χατζάκης κέρδισε πέναλτι στο 22' με τον Χατζάκη, με τον ίδιο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και παρότι χρειάστηκε επανάληψη δύο φορές, τελικά… με την τρίτη μέτρησε το γκολ και έγινε το 1-0. Άμεση ήταν η απάντηση του ΠΑΟΚ με κεφαλιά του Μπαμπουλάκη μετά από γύρισμα του Κοτζαδάκη.

Πριν κλείσει όμως το α' ημίχρονο μετά από κόρνερ του Χατζάκη, ο Κλάδος με κεφαλιά έδωσε προβάδισμα 2-1 στους γηπεδούχους. Στις αρχές της επανάληψης ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε 2-2 με τον Κοτζαδάκη. Από μία μεγάλη ευκαιρία είχαν στη συνέχεια οι δύο ομάδες με Κλάδο και Διγενή αλλά ο Ανθεστίων ζήτησε και δύο πέναλτι από τον διαιτητή κ. Λαλιώτη.