Αποχαιρέτισε με νίκη τον κόσμο της η Μεσαρά

Συνεχίζει να ελπίζει για τη συμμετοχή της στα μπαράζ ανόδου η ομάδα γυναικών της Μεσαράς καθώς νίκησε με 3-0 σετ τους Ίωνες και παρέμεινε στην  3η θέση του βαθμολογικού πίνακα της Α2 Εθνικής κατηγορίας βόλεϊ των γυναικών.

Για να τα καταφέρει θα πρέπει να νικήσει τελευταία αγωνιστική την Καλαμάτα εκτός έδρας και να ηττηθεί ο ΓΣ Πετρούπολης από τον πρωτοπόρο ΓΣΚ Ηρακλή.

Όσον αφορά στο σημερινό παιχνίδι μετατράπηκε σε μία μεγάλη γιορτή για τις αθλήτριες της Μεσαράς και τον κόσμο που στήριξε την προσπάθειά τους όλη τη χρονιά. Οι Ίωνες αποδείχτηκαν εύκολος αντίπαλος καθώς οι Μεσαρίτισσες δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερα προβλήματα στην αντιμετώπισή τους.

Πήραν εύκολα τα δύο πρώτα σετ με 25-18 και 25-16, όμως δυσκολεύτηκαν αρκετά στο 3ο. Οι φιλεξενούμενες ανέβασαν την απόδοσή τους ξέροντας ότι με μία ακόμη ήττα θα βρίσκονταν πιο κοντά στον υποβιβασμό και κόντραραν στα ίσα τη Μεσαρά. Παρόλα αυτά οι γηπεδούχες διατήρησαν την ψυχραιμία τους και κατάφεραν φτάσουν στη νίκη.

Τα σετ: 25-18, 25-16, 25-23.