«Ασημένια» η Κατραντζή, «χάλκινος» ο Αρβανιτάκης στο Masters

Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι αθλητές των Δελφινιών Έφη Κατραντζή και Μιχάλης Αρβανιτάκης στους 3ους Πανελλήνιους αγώνες κολύμβησης κατηγορίας Masters, οι οποίοι πραγματοποιήθηκαν στο ΟΑΚΑ το περασμένο σαββατοκύριακο από τον ΑΟ Ωκεανός υπό την αιγίδα της ΚΟΕ.

Στους αγώνες πήραν μέρος περίπου 400 κολυμβητές και κολυμβήτριες από όλη την Ελλάδα και οι δύο εκπρόσωποι των Δελφινιών κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο.

Η Έφη Κατραντζή κατέκτησε την 2η θέση στα 1.500μ. ελεύθερο με χρόνο 31.52.76 στη Δ΄ Κατηγορία 40-44 ετών, ενώ ο Μιχάλης Αρβανιτάκης κατέκτησε την 3η θέση στα 800μ. ελεύθερο με χρόνο 14.28.47 στην ΣΤ΄ Κατηγορία 50-54 ετών. Επίσης κατέκτησε την 5η θέση στα 1.500μ. ελεύθερο με χρόνο 27.14.79

Όπως αναφέρει η ανακοίνωση του σωματείου τους: «Οι προσπάθειες της Έφης και του Μιχάλη αποτελούν παράδειγμα προς μίμηση καθώς περνούν το μήνυμα του αθλητισμού εφ' όρου ζωής, της υγείας και της ευγενούς άμιλλας.

Συγχαρητήρια Μιχάλη - Έφη! Η προσπάθειά σας είναι μοναδική. Συνεχίστε με την ίδια αγάπη και αφοσίωση στο Κολύμπι!».