Ισοπαλία με παράπονα για το πόλο του ΟΦΗ

Με πολλά παράπονα από τη διαιτησία και το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από την έδρα του Νηρέα Χαλανδρίου η ομάδα πόλο του ΟΦΗ.

Το τελικό 10-10 καθόλου δεν ικανοποιεί την κρητική ομάδα, η οποία στο πρώτο ημίχρονο κυριάρχησε, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι επέστρεψαν στο ματς και πήραν την ισοπαλία με τη βοήθεια της διαιτησίας, όπως υποστηρίζουν οι άνθρωποι του ΟΦΗ.

Η κρητική ομάδα προηγήθηκε με 4-7 στο ημίχρονο και διατηρούσε σταθερά τα ηνία με το σκορ να είναι 8-10 4':18'' πριν το φινάλε. Από εκεί και μετά, όμως δεν μπόρεσε να σκοράρει σε αντίθεση με τους γηπεδούχους οι οποίοι ως τη λήξη του αγώνα ισοφάρισαν.

«Δεν είχαμε καλή απόδοση, όμως και η διαιτησία δε μας άφησε να πάρουμε το αποτέλεσμα που μας άξιζε. Παίξαμε με παίκτη λιγότερο 11 φορές και ο αντίπαλός μας με 7, ενώ στην πραγματικότητα θα έπρεπε να παίξει 17! Οι παίκτες εκνευρίστηκαν με τα σφυρίγματα», επισήμανε στο neakriti.gr ο έφορος του τμήματος πόλο του ΟΦΗ, κ. Μιχάλης Σπαγουλάκης.

Ο Ναυτικός Όμιλος Ρεθύμνου από την πλευρά του ηττήθηκε στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου με 6-14 από τον ΓΣ Πετρούπολης και παραμένει στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα.

Από εκεί και πέρα, ο πρωτοπόρος Απόλλων Σμύρνης συνέχισε νικηφόρα επικρατώντας με 12-10 του Ηλυσιακού στο ντέρμπι της 8ης αγωνιστικής (1ης του β' γύρου) της Α2 υδατοσφαίρισης των ανδρών.

ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΟΦΗ 10-10

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 2-4, 2-2, 4-1.

Νηρέας Χαλανδρίου: Γιακουμάτος 2, Κωνσταντόπουλος Κ. 2. Σιάρκος 1, Κόττας 1, Παππάς Κ. 1, Παππάς Αλ. 2, Ανδρής 1.

ΟΦΗ: Καβουσανός, Παπανικολάου, Κόκκινος, Ιερωνυμάκης 1, Βασιλάκης, Γεωργόπουλος 2, Σπυριδάκης, Γιαννάκης 1, Λεονταράκης Μ. 2, Κλήμος 3, Γιγουρτάκης 1, Λεονταράκης Ζ., Βάλσαμος, Κλάδος.

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 6-14 (2-4, 3-4, 0-4, 1-2).

ΝΟ Ρεθύμνου: Σταυρουλάκης 1, Τσαγκαράκης 1, Φράγκος 2, Ραπτάκης 2.

ΓΣ Περιστερίου: Μανώλης 3, Σιράπογλου 1, Καλαμάρης 3, Κουκουμάκης 1, Παναγούλης 1, Πετρόπουλος 2, Κολάρος 1, Τσολακίδης 1, Λίτσας 1.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 10-12 (

Η αγωνιστική ολοκληρώνεται με το παιχνίδι Ιωνικός Νικαίας-Ν.Ο. Χανίων που θα διεξαχθεί αύριο στις 13:00 στο κολυμβητήριο της Νίκαιας.