Έχασε και αποκλείστηκε η Εθνική Παίδων ποδοσφαίρου

Εκτός τελικής φάσης του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου 2017 έμεινε η Εθνική μας ομάδα Παίδων μετά τη σημερινή ήττα της με 3-0 από την Πολωνία στη φάση Elite.

Η Εθνική μας βρέθηκε να κυνηγά από το 11ο λεπτό όταν η Πολωνία σκόραρε με τον Σκόρας, ενώ στο 36' το σκορ έγινε 2-0 χάρη στο γκολ του Πράζελικ.

Στην επανάληψη το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα προσπάθησε να απαντήσει και στο 54' ο Γκαργκαλατζίδης έχασε μοναδική ευκαιρία να μειώσει από τη γραμμή του πέναλτι με τον Μπόζεκ να αποκρούει (το πέναλτι κέρδισε ο Γαϊτανίδης, ο οποίος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Κίβιορ).

Σα να μην έφτανε αυτό οι Πολωνοί τριπλασίασαν τα τέρματά τους στο 64ο λεπτό με τον Κίβιορ να «γράφει» το τελικό 3-0.

Πολωνία: Μπόζεκ, Κρολ, Γκαμπόφσκι, Ζαλέφσκι, Βαλούκεβιτς, Πράζελικ (59' Ναρκόφσκι), Σκόρας, Σόμπολ (71' Βέλνιακ), Κίβιορ, Ζουράφσκι, Ταμπίς (54' Σβεντ).

Ελλάδα: Τσιμόπουλος, Αντζουλάς, Γαϊτανίδης, Εμμανουηλίδης, Κατσούκης (41' Γκαργκαλατζίδης), Λύρατζης, Μανιώτης, Μαρτίνης (41' Ντουμάνης), Μαυρουδής, Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος (75' Τσερεγκόφ).