Εξαιρετικός Κισσαμικός, αλλά έχασε από τον Άρη (1-0)

Πολύ καλά στάθηκε ο Κισσαμικός στο «Κλεάνθης Βικελίδης», παρά την ήττα με 1-0 από τον Άρη για την 20η αγωνιστική.

Η ομάδα του Σπύρου Μπαξεβάνου βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο, όμως στην επανάληψη «κυνήγησε» το γκολ της ισοφάρισης. Μάλιστα, στο 75' είχε την μεγάλη ευκαιρία να το πετύχει, όμως ο Στογιάνοφ από κοντά δε μπόρεσε με κεφαλιά να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

ΑΡΗΣ (Νίκος Κωστένογλου): Διούδης, Τζανακάκης, Σόουζα, Χαριτωνίδης (69' λ.τρ. Ιντζίδης), Τσουμάνης, Πίτου Γκαρσία, Παυλίδης, Ανάκογλου (61' Καπνίδης), Ίλιτς, Τάτος (46' Νέτο), Μπαργκάν.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος (84' λ.τρ. Ψιάνος), Παντελάκης, Μπουγαΐδης, Κουρέλλας, Γκούμας, Τιάγκο Σίλβα, Μαρτίνεθ, Θέος (64' Μίλιτς), Νικόλτσης, Μάντζης (69' Στογιάνοφ).

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, με εξαίρεση την απώλεια του Απόλλωνα στο Αίγιο το Σάββατο, οι υπόλοιποι πρωτοπόροι συνέχισαν με νικηφόρα αποτελέσματα.