Πλήρωσε τα λάθη του στη Λαμία ο ΟΦΗ

Δεν τα κατάφερε στη Λαμία ο ΟΦΗ γνωρίζοντας την ήττα με 76-58 από τον Έσπερο στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου νότου της Γ' Εθνικής.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι σε όλο το πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να εναλλάσσονται στην πρωτοπορία, όμως μερικά ολιγωρίας των παικτών του ΟΦΗ στην 3η περίοδο έδωσαν τη δυνατότητα στους γηπεδούχους να τρέξουν ένα σερί και να βρεθούν ακόμα και στο +12.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΟΦΗ αντέδρασε μείωσε ακόμα και στους 7 πόντους, όμως κάποια σημαντικά λάθη του κόστισαν την πλήρη ανατροπή.

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Χρηστίδης Ηλ.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 36-34 (ημίχ.), 55-46, 76-58.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Γ. Σοφογιάννης): Ρόκας 3 (1), Φραγκιαδάκης, Σέττος 18 (3), Αργύρης, Ξηρός 2, Παναγιωτίδης 11 (1), Φύκας 14 (1), Σοφογιάννης, Φούντας 2, Ζαχαράκης 6 (1), Παπαργυρόπουλος 20.

ΟΦΗ (Γ. Κόκκινος): Μητρόπαπας 4, Κριθινάκης 3, Μαϊστρέλης 6 (2), Ξενάκης 7, Καρλάφτης, Μπουμπάρης 4, Αγαπιάδης 17 (1), Πρωτογεράκης 10, Κυρίτσης 5, Μουλ