Με το γκολ του Χαντί πέρασε από το Αιγίνιο ο ΟΦΗ

Επέστρεψε στις εκτός έδρας νίκες ο ΟΦΗ επικρατώντας με 0-1 τον Αιγινιακού στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστική της Football League. Ο Χαντί πέτυχε το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης με πέναλτι στο 28'.

Η κρητική ομάδα είχε την υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, όπου θα μπορούσε να έχει πετύχει περισσότερα από ένα γκολ, όμως στην επανάληψη παρουσίασε ένα πολύ κακό πρόσωπο και θα μπορούσε να είχε ισοφαριστεί κιόλας στο 71' όταν ο Ζούρκος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Στρέζου.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Δεν υπάρχει κάποια αξιόλογη φάση στα πρώτα λεπτά στο παιχνίδι Αιγινιακός-ΟΦΗ.

8' Από τον Αιγινιακό το πρώτο σουτ στο Αιγίνιο. Ο Πατράλης επιχείρησε να νικήσει τον Στρέζο, όμως ο τελευταίος μπλόκαρε.

9' Σουτ του Πάγκαλου, όμως η μπάλα καταλήγει άουτ.

10' Μακρινό σουτ του Γκατσολάρι σε ετοιμότητα και πάλι ο Στρέζος.

Ο ΟΦΗ έχει την υπεροχή, αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει φάσεις

21' Ο ΟΦΗ ζητά πέναλτι για χέρι παίκτη του Αιγινιακού μέσα στην περιοχή κι ενώ ο Βουό διεκδικούσε την μπάλα, ωστόσο, ο διαιτητής δεν είδε κάτι.

25' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Χαντί να πιάνει την κεφαλιά μετά τη σέντρα του Βουό, όμως ο Τόλιος του είπε "όχι".

26' Νέα ευκαιρία του ΟΦΗ με τον Χαντί, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

Πέναλτι κερδίζει ο ΟΦΗ. Μετά από σέντρα του Μιλοσάβλιεφ, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Παντεκίδη και ο διαιτητής έδειξε τη βούλα του πέναλτι.

28' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Εύστοχη εκτέλεση πέντλι του Χαντί.

32' Δυνατό σουτ του Παρτάλη, όμως η μπάλα πήρε αρκετό ύψος και κατέληξε άουτ.

43' Δυνατό σουτ του Μιλοσάβλιεφ αποκρούει εντυπωσιακά ο Τόλιος.

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον ΟΦΗ να έχει την υπεροχή και να προηγείται και στο σκορ με το εύστοχο πέναλτι του Χαντί από το 28'.

Ξεκίνησε το β' ημίχρονο στο Αιγίνιο.

Δυνατά ξεκίνησε το β' ημίχρονο ο Αιγινιακός, ο οποίος κέρδισε τρία συνεχόμενα κόρνερ χωρίς να τα εκμεταλλευτεί ωστόσο.

60' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Ράντι παίρνει τη θέση του Πάγκαλου.

60' Απειλεί ξανά ο Αιγινιακός.  Σέντρα-σουτ του Γιαζιτζόγλου, όμως ο Στρέζος ήταν σε ετοιμότητα.

64' Νέα επέμβαση του Στρέζου μετά την κεφαλιά που έπιασε ο Ζούρκου στη σέντρα του Μήλιου.

67' Μεγάλη ευκαιρία του Αιγινιακού. Ο Ζγκούρης έφυγε στην πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ, όμως ο Στρέτζος τον σταμάτησε εντυπωσιακά.

71' Μονοκόματο σουτ του Ζούρκου από το ύψος της περιοχής, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι...

82' Χάνει μεγάλη ευκαιρία ο ΟΦΗ για το 0-2. Ο Μιλοσάβλιεφ έκανε ωραίο σουτ από δεξιά, όμως η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι και κατέληξε για ελάχιστα εκατοστά άουτ.

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων, τα οποία ήδη έχουν ξεκινήσει

Τέλος του αγώνα

Αιγινιακός: Τόλιος, Τσολακίδης, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιατζιγόλου, Πασαλίδης, Παντικίδης (46'  Ζγκούρης), Αντωνιάδης, Πατράλης, Γκατσολάρι (61' Μήλιος), Ζούρκος, Σκραπάρας (81' Παπαδόπουλος).

OΦΗ: Στρέζος, Κώτσιος, Παντίδος (74' Όστοϊτς), Κομεσίδης, Κιάσσος, Μπόατενγκ, Πουρτουλίδης (69' Μητρόπουλος), Χαντί, Μιλοσάβλιεβ, Πάγκαλος (60' Ράντι), Βουό.

Διαιτητής: Τίκας (Καρδίτσας) Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Χαρίσης (Γρεβενών)