Ισοφαρίστηκε στο τέλος ο Ερμής Z. στη Ρόδο

Ο Ερμής Ζωνιανών κρατούσε στα χέρια του την εκτός έδρας νίκη στη Ρόδο για την 20η αγωνιστική της Γ' Εθνικής, όμως ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις.

Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη ξεκίνησε δυναμικά στο παιχνίδι και στο 14ο λεπτό πήρε το προβάδισμα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πλουσή και κεφαλιά του Ανυφαντάκη.

Μάλιστα στο «κλειστό» πρώτο 45λεπτο είχε και κάποιες άλλες καλές προϋποθέσεις στα αντίπαλα καρέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ροδίτες ήταν αρκετά πιεστικοί και ο Κόλλιας χρειάστηκε αρκετές φορές να αποσοβήσει το γκολ.

Στο 90' όμως από την εκτέλεση φάουλ του Πιτταρά, ο Ολιβέιρα διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

ΡΟΔΟΣ (Δημήτρης Τερεζόπουλος): Κουμέντος, Τζημογιάννης, Καντιμοιρης, Κουρούπης, Κασαπάκης (46' Χατζηλιόντας), Τζιβίλογλου (70' Ευγενικός), Υμεραλιλάι, Κωνσταντίνου, Στεφανίδης, Τορεζάνι (79' Πιτταράς), Ολιβέιρα.

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Γιώργος Πετράκης): Κόλλιας, Ταβλαδωράκης, Γεμιστός, Ανυφαντάκης, Ραπτάκης, Χατζηβασίλης (75? Ρουμπάκης), Γιακουμάκης, Φαμπίνιο, Τοπουζης, Ρόβας (61? Σκουτέλης), Πλουσής Δ. (65? Πουλάκης).