Άντεξε για 35 λεπτά το Αρκάδι στην Ηλιούπολη

Πάλεψε στην έδρα της Ηλιούπολης το Αρκάδι, όμως έμεινε από δυνάμεις στο τελευταίο δεκάλεπτο γνωρίζοντας την ήττα με 71-53 στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α2 γυναικών.

Οι γηπεδούχες είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στη λήξη του 20λέπτου προηγούνταν με 35-25. Στην 3η περίοδο, ωστόσο, το Αρκάδι ανέβασε ταχύτητα και μείωσε στους 3 πόντους (46-43) στο 30'. Το παιχνίδι παρέμεινε ισορροπημένο ως το 35', όμως η συνέχεια ανήκε στην Ηλιούπολη, η οποία πάτησε το πόδι στο γκάζι και πήρε διαφορά στο τέλος.

Τα δεκάλεπτα: 17-10, 35-25 (ημίχ.), 46-43, 71-53.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης): Μπότση 12, Γεωργούση 24 (4),  Κολοβού 7, Πριώνα 2, Καλοπίτα 4, Μπακαλέξη 2, Θεοδώρου 13 (1), Βαρελτζή 4, Λετζάκη.

ΑΡΚΑΔΙ (Πλευράκης): Κουλούρη Μ., 15 (2), Μούκα 12 (1), Ζουμπεράκη 4, Κουλούρη Σ. 10, Μιχελιδάκη 6, Καζά 6, Ρήγα, Παναρετάκη, Καλουδεράκη.