Αθλητισμός

Η κλήρωση του Εργασιακού τουρνουά μπάσκετ

Πραγματοποιήθηκε χθες Τετάρτη 15/2 η κλήρωση του 6ου Εργασιακού τουρνουά μπάσκετ 2017 και του αντίστοιχου Κυπέλλου, τα οποία διοργανώνει και φέτος ο Δήμος Ηρακλείου.

Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε στο Παγκρήτιο Στάδιο παρουσία των εκπροσώπων των ομάδων και των διοργανωτών.

Στο τουρνουά θα συμμετέχουν 60 ομάδες -φορείς  με 914 αθλητές και θα διεξαχθούν 325 αγώνες σε τρείς κατηγορίες Α-Β-Γ. Η έναρξη των αγώνων υπολογίζεται μέσα στον Μάρτιο.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Αναλυτικά, η κλήρωση:

Α΄    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ  απαρτίζεται από 18 ομάδες  / 2 όμιλοι των 9 ομάδων

      Α΄ ΟΜΙΛΟΣ                           Β΄  ΟΜΙΛΟΣ

1. ΕΛΜΕ                   1.ΠΑΛΑΙΜ. ΟΦΗ

2. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛ.      2.ΚΑΛΤΣΟΜΑΝΙΑ

3. Ι.Τ.Ε                        3.ΠΟΑ ΜΕΛΗ

4. ΚΟΥΤΡΗΣ                  4. ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ

5. Π.Σ.ΑΛΑΓΝΙΟΥ            5. ΠΑΛΑΙΜ. ΗΡΟΔΟΤΟΥ

6. COSMOS SPORT              6. Σ.Ε.ΠΑ.ΣΥ.Τ

7. Α.Τ . ΠΕΡΙΦ  ΕΛ.ΑΣ            7. ΡΑΔΑΜΑΝΘΥΣ Δ.Σ.

8. ΗΡΑΚΛΗΣ                  8. ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ

9. ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΗΡΑΚΛ            9. ΤΕΧΝΑΛΟΥΜΙΝ

ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ            Α ΄   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1ΑΓΩ      2 ΑΓΩ      3 ΑΓΩ      4 ΑΓΩ      5 ΑΓΩ      6 ΑΓΩ      7 ΑΓΩ      8 ΑΓΩ      9 ΑΓΩ

1Χ2      2Χ4      1Χ4      2Χ8      1Χ6      3Χ2      2Χ5      1Χ9      3Χ8

4Χ9      3Χ1      5Χ3      3Χ7      7Χ5      5Χ9      4Χ3      5Χ4      4Χ7

5Χ8      8Χ7      6Χ2      4Χ6      8Χ4      6Χ8      8Χ1      6Χ3      6Χ5

6Χ7      9Χ6      8Χ9      5Χ1      9Χ3      7Χ1      9Χ7      7Χ2      9Χ2

Β΄    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         απαρτίζεται από 27 ομάδες /3 όμιλοι των 9 ομάδων     

        Α΄   ΟΜΙΛΟΣ                         Β΄      ΟΜΙΛΟΣ                         Γ΄  ΟΜΙΛΟΣ

1. ΠΟΡΟΣ ΜΕΛΗ            1.ΓΑΛΑΤΙΑΝΟΣ                  1.S.Q. SKOURAS

2. ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΜΕΛΗ            2. ΜΟΥΣΙΚΗΣΧ.ΣΑΡΡΗ            2. ΚΡΗΤΙΔΑ-ΘΗΣΕΑΣ

3. ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ            3. HAMED                  3. ΚΑΒΑ ΠΕΤΡΑΚΗ

4. ΤΕΕΤΑΚ                  4. Π.Σ ΜΕΛΕΣΣΕΣ            4. ΠΑΓΝΗ

5. ΠΑΛ. ΧΑΟΧ                  5. ΠΑΛΑΙΜ. ΜΕΣΣΑΡΑ            5. ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ ΗΡ

6. OFF ROAD CLUB            6. ΕΛΚΕΘΕ                  6. ΟΠΤΙΚΟΙ

7. Π.Σ ΑΓ.ΡΩΜΑΝΟΣ            7. ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ            7. RETRO 23

8. ΤΡΑΠ.ΠΕΙΡΑΙΩΣ            8. ΟΤΕ Α.Ε                  8. ΥΠΑ

9. ΠΑΛΑΙΜ.ΑΝΔΡΟΓΕΑ            9. Π.Σ.ΑΓ ΙΩΑΝΝΗΣ            9. Ε.Υ.Φ.Α.Η

ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ         Β΄    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ  

1ΑΓΩ      2 ΑΓΩ      3 ΑΓΩ      4 ΑΓΩ      5 ΑΓΩ      6 ΑΓΩ      7 ΑΓΩ      8 ΑΓΩ      9 ΑΓΩ

1Χ2      2Χ4      1Χ4      2Χ8      1Χ6      3Χ2      2Χ5      1Χ9      3Χ8

4Χ9      3Χ1      5Χ3      3Χ7      7Χ5      5Χ9      4Χ3      5Χ4      4Χ7

5Χ8      8Χ7      6Χ2      4Χ6      8Χ4      6Χ8      8Χ1      6Χ3      6Χ5

6Χ7      9Χ6      8Χ9      5Χ1      9Χ3      7Χ1      9Χ7      7Χ2      9Χ2

Γ΄    ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ         απαρτίζεται από 15 ομάδες /3 όμιλοι των 5 ομάδων  

       Α ΟΜΙΛΟΣ                         Β ΟΜΙΛΟΣ                            Γ  ΟΜΙΛΟΣ

1. SMED            1. INTERNUS            1. Σ.Ε.Α.Π

2. ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΗΡΑ      2. CRETAPHON            2. Ε.Σ. ΒΑΓΙΩΝΙΑ

3. Γ.Ν ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΟ      3. ΔΑΣΚΑΛΟΙ            3.ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΑΕ

4. ΚΡΗΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ      4. ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ STR      4. C.G.P

5. Ε.Π.Σ ΕΠΙΣΚΟΠΗ      5. ΜΕΡΑΣΤΡΙ            5. ΡΑΝΟΥΤΣΟΣ ΑΝΤ

ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΙ     Γ΄   ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ

1  ΑΓΩΝ      2  ΑΓΩΝ      3  ΑΓΩΝ      4 ΑΓΩΝ      5 ΑΓΩΝ

4Χ1      1Χ5      1Χ2      2Χ3      3Χ1

5Χ3      2Χ4      3Χ4      4Χ5      5Χ2

ΤΑ ΝΕΑ του neakriti.gr ΣΤΟ Google News

Τα δημοφιλέστερα του 24ώρου

Σχόλια