Εντός έδρας ήττα για ΠΟΑ, η «εικόνα» στη Γ’ Εθνική

Δεν τα κατάφερε ο ΠΟΑ στον εξ αναβολής αγώνα με τον Εθνικό για την 14η αγωνιστική, καθώς γνώρισε την ήττα με 1-2 στην έδρα του, πληρώνοντας το κακό πρώτο ημίχρονο.

Σ' αυτό το διάστημα, οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Στρατάκη στο 20', με εκτέλεση φάουλ από τριάντα μέτρα, ενώ στο 34' ο Παυλάκης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-2.

Στην επανάληψη, οι Ατσαλενιώτες πίεσαν και δημιούργησαν ευκαιρίες, όμως κατάφεραν απλά να μειώσουν με ωραίο γκολ του Ρουμπάκη.

Από πλευράς κρητικού ενδιαφέροντος, το ΙΝΚΑ έχασε στην Ρόδο από τον Ιάλυσο με 2-1, στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία του β' γύρου (16η αγωνιστική), καθώς είχε γίνει ο προγραμματισμός με τα εισιτήρια και τα υπόλοιπα ματς θα γίνουν στις 25/2.