Πήρε το κρητικό ντέρμπι ο ΝΟΧ, νίκησε 14-5 τον ΝΟΡ

Ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ήταν εξαρχής το φαβορί και το απέδειξε στο κρητικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Ναυτικό Όμιλο Ρεθύμνου στο κολυμβητήριο του Ηρακλείου επικρατώντας με 14-5 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α2 υδατοσφαίρισης των ανδρών.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο στα δύο πρώτα οκτάλεπτα με το σκορ να είμαι 4-4 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο, οι τυπικά γηπεδούχοι επέβαλαν πλήρως το παιχνίδι τους και με σερί 10-1 έφτασαν σε μία άνετη νίκη.

Τα 8λεπτα: 1-1, 3-3, 4-1, 6-0.

Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας/Γιάννης Ζαγουράκης): Λεβεντάκης, Αποστολάκης 1, Κατσουλάκης 3, Παπαδόπουλος 1, Τσομπανίκος, Μανιουδάκης, Παπαμανωλιουδάκης 1, Χαριτάκης 7, Βολτυράκης, Βιζυράκης 1, Μαραγκουδάκης, Πατρικάκης, Μητράκης, Μυγιάκης.

Ν.Ο. Ρεθύμνου (Κώστας Φιτζανάκης): Μπατάκης, Σταυρουλάκης, Τουτουτζιδάκης, Μπουγιούρης 1, Ραπτάκης, Ασουμανάκης, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 3, Παπαδάκης, Τζαγκαράκης, Ψαρρός