Το απίστευτο διπλό του ΟΦΗ στο Μενίδι (video)

Παιχνίδια με την αγωνία στο κατακόρυφο περιελάμβανε η 10η αγωνιστική της Football League.

Πρώτο και καλύτερο το παιχνίδι του ΟΦΗ, ο οποίος βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τον Αχαρναϊκό στο ημίχρονο, όμως κατάφερε να ανατρέψει το σκορ στην επανάληψη και να φτάσει στη νίκη με το γκολ του Χύζι στο 92'.

Δείτε το βίντεο με τις καλύτερες φάσεις του αγώνα:

Στη σπουδαιότητα της νίκης της ομάδας του αναφέρθηκε μετά το ματς ο Νίκος Νιόπλιας.

Πέρα από την ανατροπή του ΟΦΗ, ο Κισσαμικός έσωσε την… παρτίδα στο 95', ισοφαρίζοντας στο Μάλεμε την Ελευσίνα (1-1) με σκόρερ τον Μαρτίνεθ. Ο Σταματάκης είχε δώσει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ενώ η χανιώτικη ομάδα δεν αγωνίστηκε υπό την καθοδήγηση του Σπύρου Μπαξεβάνου, που έφυγε εσπευσμένα για τα Γιαννιτσά λόγω της απώλειας της μητέρας του.

Στα άλλα παιχνίδια, ο Απόλλων Σμύρνης πέρασε νικηφόρα (1-4) από την έδρα της Καλλονής, ενώ τους τρεις βαθμούς πήρε ο Παναιγιάλειος (3-0 τον Πανθρακικό). Χωρίς νικητή έληξαν τα παιχνίδια Αιγινιακός-Τρίκαλα (2-2), Καλλιθέα-Σπάρτη (2-2).

Αναβλήθηκαν λόγω καιρικών συνθηκών οι αναμετρήσεις Αγροτικός Αστ.-Άρης, Πανσερραϊκός-Λαμία και Αναγέννηση Καρδ.-ΑΟ Χανιά.

18.Πανελευσινιακός 3

*Λαμία, Άρης, Αγροτικός Αστ., Σπάρτη, Πανσερραϊκός και Τρίκαλα έχουν ένα αγώνα λιγότερο.

*Αναγέννηση Καρδ. και ΑΟ Χανιά έχουν δύο αγώνες λιγότερους.