Μεγάλη νίκη με ανατροπή για τον Κισσαμικό

Μετά το Κύπελλο και τη νίκη του με 3-0 επί του Πανιωνίου, ο Κισσαμικός έδειξε τη δυναμική του και στο πρωτάθλημα της Football League.

Οι Χανιώτες με ανατροπή επικράτησαν με 2-1 της Σπάρτης  στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Football League.

Ο Κισσαμικός βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 45' με το γκολ του Ηλιόπουλου, όμως στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο τελευταίο εξάλεπτο του αγώνα ανέτρεψε τα δεδομένα.

Στο 85'  ήρθε η ισοφάριση με πέναλτι. Ο Βελλίνης ανέτρεψε τον Μάντζη μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα και ο Μίλιτς ήταν εύστοχος για το 1-1. Τρία λεπτά αργότερα ο Μίλιτς έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Θέος «πάτησε» για τον Μάντζη και ο τελευταίος με σουτ νίκησε τον Κραβαρίτη. Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες, αφού στο 86' και στο 89' αποβλήθηκαν οι Οικονομόπουλος και Μπουντόπουλος.

ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Παντελάκης, Σελινιωτάκης, Τσοντάκης, Γκούμας, Ν' Γκουέμ, Βλάχος (72' Θέος), Μαρτίνεθ (62' Τιάγκο Σίλβα), Κίκε (46' Μάντζης), Μίλιτς.

ΣΠΑΡΤΗ (Σωτήρης Αντωνίου): Κραβαρίτης, Γιαννίτσης, Παπαχρήστος, Γκαλίτσιος, Μπανούσης, Αναστασόπουλος, Ηλιόπουλος (75' Βελλίνης), Κατσίκης, Οικονομόπουλος, Ν. Αρσενίεβιτς (71' Μπουντόπουλος), Αναστασάκος.

Από εκεί και πέρα, μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Αναγέννηση Καρδίτσας, η οποία επικράτησε με 0-3 του Αιγινιακού. Στο άλλο σημερινό ματς , Απόλλων Σμύρνης και Αγροτικός Αστέρας έμειναν στο 0-0 σ' ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από πολλά διαιτητικά λάθη.