Η Β2 ΕΠΣΗ μέσα απ’ την κάμερα της ΚΡΗΤΗ TV

Το Ασήμι πήρε ακόμα μεγαλύτερο προβάδισμα στη μάχη της Β2 ΕΠΣΗ καθώς με τη νίκη του με 1-0 επί του Κόρακα στο μεσαρίτικο ντέρμπι, ανέβηκε στο +6 στην κορυφή της βαθμολογίας.

Για το Ασήμι σκόραρε στο 71' ο Μουντράκης και ουσιαστικά λύτρωσε την ομάδα του, που είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες στο παιχνίδι.

Στην δεύτερη θέση, ο ΟΦΗ '94 νίκησε τον Δία με 3-1 στο ΒΑΚ και συγκατοικούν στους 27 βαθμούς, μαζί και με το Μεταξοχώρι, που έφερε ισοπαλία 1-1 με τη Δόξα Ηρακλείου. Ο ΟΦΗ '94 επέστρεψε στις νίκες μετά από τρεις ισοπαλίες και μία ήττα ενώ όλα τα γκολ μπήκαν μετά το 80ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Νοικοκυράκης με δύο τέρματα έβαλε μπροστά την ομάδα του με 2-0, μείωσε στο 89' ο Μεταξάκης και το τελικό 3-1 για τους πιτσιρικάδες σημείωσε στο 93' ο Γκίνη.

Στις Δαφνές, η Δόξα ήταν καλύτερη για 60 λεπτά, προηγήθηκε στο 29' με τον Σημαιάκη και είχε σημαντικές φάσεις με Χιώτη και Ψαρρά για δεύτερο γκολ.

Από εκεί και πέρα όμως μίλησε η εμπειρία του Μεταξοχωρίου, που πήρε το βαθμό της ισοπαλίας χάρη σε υπέροχο γκολ που σημείωσε ο Γιάννης Σταματάκης.