Νίκη για τον Παναιτωλικό, 1-0 τον Πανθρακικό

Ο Παναιτωλικός νίκησε 1-0 τον Πανθρακικό στο Αγρίνιο για τον 7ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας, παίρνοντας το πρώτο «τρίποντο». Το γκολ σημειώθηκε με πέναλτι του Ουάρντα, με την παράβαση να γίνεται εκτός περιοχής (σύμφωνα με το ριπλέι).

Η ομάδα του Αγρινίου άξιζε τη νίκη απέναντι στην ομάδα της Κομοτηνής, μόνο που αυτή ήρθε με λάθος απόφαση του διαιτητή Πουλημά.

Συγκεκριμένα στο 11ο λεπτό ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι σε χέρι του Ρουσσάκη, μόνο που η παράβαση έγινε εκτός περιοχής.

Ο Ουάρντα, στο 12ο λεπτό σημείωσε το νικητήριο γκολ, με τους γηπεδούχους να φθάνουν σε δεύτερο γκολ στο 39', όταν ο Λεντέσμα με σουτ εκτός περιοχής, έστειλε την μπάλα στα αριστερό δοκάρι της εστίας του Πανθρακικού.

Παναιτωλικός (Γ. Μαντζουράκης): Κριστιάνο, Μύγας, Ρότσα, Κούσας, Χαντάκια, Καμαβουάκα, Πάουλο (70? Βασιλούδης), Ουάρντα (75? Γιαννιώτης), Κλέσιο, Λεντέσμα (62? Koυτρομάνος), Τομανέ.

Πανθρακικός (Κ. Ανυφαντάκης): Γκαραβέλης, Πετρούσης (67? Γκιντίδης), Γαβριηλίδης, Μήλιος, Ρομπέρ (76? Φουρκάν), Χαλκιαδάκης, Ρουσσάκης, Κάρδαρης, Κουσίδης (63? Μπεκατώρος), Ψάλτης, Μυρθιανός.